Pogledaj neodgovorene postove | Pogledaj aktivne teme Danas je 25 Maj 2018 03:16

Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
 Boja retrovizora 
Autoru Poruka
Junior

Pridružio se: 10 Jun 2011 12:55
Skoro sam video na jednom Cruzu da mu se skroz oljustila boja sa nosaca retrovizora kad jutros i kod mene pocelo i to skoro ravnomerno na oba, najvise na ivicama. Sta reci, grozno izgleda. Odem u servis inace auto je star dve godine i jos je u garanciji, sef mi kaze da ce da slika ida salje negde na misljenje ali dodade da su imali nekoliko takvih slucajevai i da nije priznato u garanciji. Obrazlozenje je da je sampon za pranje abrazivan i da je to ostetio. Nigde nije osteceno samo na tim nosacima. Neznam sta sad uraditi. Prodavac automobila i servis su iz Beograda.

08 Avg 2014 11:56
Senior

Pridružio se: 20 Maj 2011 22:46
Imao sam isti problem, reklamirao sam ovlascenom servisu, i oba retrovizora su zamenjena. Medjutim posle 6 meseci isti problem, pocela su ponovo oba da se ljuste.Slikao sam ih i poslao slike servisu, i traziio da nadju neko trajnije resenje.
To se desilo i mom drugaru na Cruzu,a video sam jos dosta cruzera sa istim problemom.To neme veze sa samponom u perionicama nego losom pripremom i farbanjem nosaca retrovizora(fabricka greska).
Moj ti je savet da ih pritisnes,jer to glupavo objasnjenje je smesno(zamisli kada bi na svakom autu se ljustili plasticni delovi zbog sampona.... ;)

08 Avg 2014 21:26
Junior

Pridružio se: 10 Jun 2011 12:55
Pa, jesi li resio definitivno? Tu se javlja jos jedan problem. Ako krenes da resis problem van servisa zasta je potrebno skidati retrovizore pa to bolje pripremiti i ofarbati, mozes da ugrozis garanciju, primetice oni tu intervenciju a nedaj boze da se pokvari onaj motorcic za stelovanje retrovizora e onda smo u problemu.

09 Avg 2014 13:31
Senior

Cekam da mi se jave(reklamirao sam ih pre 15 dana). Necu raditi nista u privatnoj reziji,neka oni rese problem :)

11 Avg 2014 15:13
Junior

Pridružio se: 05 Dec 2011 23:26
Ljuštenje boja sa nosača retrovizora je fabrička greška. I na mom Cruzu iz 2011, sam imao istu pojavu, posle 15 meseci. U Beoautu su prefarbali. Nakon druge farbe sad je ispalo kako treba...

27 Dec 2014 20:33
Senior

Drugari, uspeo sam napokon sam da resi problem skidanja farbe sa obloga retrovizora. Posle 3 posete servisu i zamene istih u nedogled, svakih 6 meseci. Smucilo mi se.
U radnji sam po preporuci kupio Plasti dip sprej(tecna guma), skinuo retrovizore i prefarbao ih. Evo posle vise od 3 meseca boja je nepromenjena. Ko zeli, imam jos 1 bocu, podelimo troskove .... :P :P :P

16 Maj 2016 18:24
Početnik

Pridružio se: 16 Sep 2015 20:49
Dobra ideja.
Pa kad si vec uspeo i imas iskustva da priupitam..jel sprej tezak za koriscenje (vise puta nanosenje, slivanje, duzina susenja)?
Pitam jer sam imao ideju, tj. negde procitao, da predjem alu felne sa njim...

16 Maj 2016 18:37
Senior

Moze i za felne , lak je za koriscenje, kao klasican sprej,vise slojeva,susenje po 5 minuta.Poenta je samo dobro odmastiti povrsinu na koju se nanosi.Imas na netu cini mi se bas farbanje felni.Naravno, samo da ne kupis kopiju spreja. Ja sam uzeo Dupli color, a imas i Americki Plasti dip, uvoznik je iz Sabca.Pozz!

16 Maj 2016 18:45
Početnik

Pridružio se: 01 Feb 2017 16:48
Приметио сам да је ваше знање и информације су веома интересантне и корисне. Поздрављам вас.

01 Feb 2017 16:50
Profil WWW
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Odgovori na temu   [ 9 Posta ]