Boja retrovizora

RonTeo
Junior
Posts: 18
Joined: 10 Jun 2011 12:55

Boja retrovizora

Post by RonTeo »

Skoro sam video na jednom Cruzu da mu se skroz oljustila boja sa nosaca retrovizora kad jutros i kod mene pocelo i to skoro ravnomerno na oba, najvise na ivicama. Sta reci, grozno izgleda. Odem u servis inace auto je star dve godine i jos je u garanciji, sef mi kaze da ce da slika ida salje negde na misljenje ali dodade da su imali nekoliko takvih slucajevai i da nije priznato u garanciji. Obrazlozenje je da je sampon za pranje abrazivan i da je to ostetio. Nigde nije osteceno samo na tim nosacima. Neznam sta sad uraditi. Prodavac automobila i servis su iz Beograda.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Boja retrovizora

Post by zoran 8 »

Imao sam isti problem, reklamirao sam ovlascenom servisu, i oba retrovizora su zamenjena. Medjutim posle 6 meseci isti problem, pocela su ponovo oba da se ljuste.Slikao sam ih i poslao slike servisu, i traziio da nadju neko trajnije resenje.
To se desilo i mom drugaru na Cruzu,a video sam jos dosta cruzera sa istim problemom.To neme veze sa samponom u perionicama nego losom pripremom i farbanjem nosaca retrovizora(fabricka greska).
Moj ti je savet da ih pritisnes,jer to glupavo objasnjenje je smesno(zamisli kada bi na svakom autu se ljustili plasticni delovi zbog sampona.... ;)
RonTeo
Junior
Posts: 18
Joined: 10 Jun 2011 12:55

Re: Boja retrovizora

Post by RonTeo »

Pa, jesi li resio definitivno? Tu se javlja jos jedan problem. Ako krenes da resis problem van servisa zasta je potrebno skidati retrovizore pa to bolje pripremiti i ofarbati, mozes da ugrozis garanciju, primetice oni tu intervenciju a nedaj boze da se pokvari onaj motorcic za stelovanje retrovizora e onda smo u problemu.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Boja retrovizora

Post by zoran 8 »

Cekam da mi se jave(reklamirao sam ih pre 15 dana). Necu raditi nista u privatnoj reziji,neka oni rese problem :)
Arpad
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2011 22:26

Re: Boja retrovizora

Post by Arpad »

Ljuštenje boja sa nosača retrovizora je fabrička greška. I na mom Cruzu iz 2011, sam imao istu pojavu, posle 15 meseci. U Beoautu su prefarbali. Nakon druge farbe sad je ispalo kako treba...
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Boja retrovizora

Post by zoran 8 »

Drugari, uspeo sam napokon sam da resi problem skidanja farbe sa obloga retrovizora. Posle 3 posete servisu i zamene istih u nedogled, svakih 6 meseci. Smucilo mi se.
U radnji sam po preporuci kupio Plasti dip sprej(tecna guma), skinuo retrovizore i prefarbao ih. Evo posle vise od 3 meseca boja je nepromenjena. Ko zeli, imam jos 1 bocu, podelimo troskove .... :P :P :P
vlekic.ts
Početnik
Posts: 9
Joined: 16 Sep 2015 20:49

Re: Boja retrovizora

Post by vlekic.ts »

Dobra ideja.
Pa kad si vec uspeo i imas iskustva da priupitam..jel sprej tezak za koriscenje (vise puta nanosenje, slivanje, duzina susenja)?
Pitam jer sam imao ideju, tj. negde procitao, da predjem alu felne sa njim...
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Boja retrovizora

Post by zoran 8 »

Moze i za felne , lak je za koriscenje, kao klasican sprej,vise slojeva,susenje po 5 minuta.Poenta je samo dobro odmastiti povrsinu na koju se nanosi.Imas na netu cini mi se bas farbanje felni.Naravno, samo da ne kupis kopiju spreja. Ja sam uzeo Dupli color, a imas i Americki Plasti dip, uvoznik je iz Sabca.Pozz!
преклапање
Početnik
Posts: 1
Joined: 01 Feb 2017 15:48
Contact:

Re: Boja retrovizora

Post by преклапање »

Приметио сам да је ваше знање и информације су веома интересантне и корисне. Поздрављам вас.
Post Reply

Return to “Cruze”