Lupanje prilikom kretanja

rale
Početnik
Posts: 1
Joined: 13 Dec 2013 13:56

Lupanje prilikom kretanja

Post by rale »

Pozdrav svima. Imam Chevrolet Cruze 2011 godiste 1.6 (113 hp) LS. Desava mi se da prilikom kretanja pri jacem gasu u odredjenom trenutku prilikom pustanja kvacila u prednjem delu auta nesto pocne jako da lupa, ceo prednji deo se trese. Bio sam u servisu kazu da je to zbog toga sto se u Cruze ugradjuju lamele od nekih prirodnih materijala pa lamela ne moze lepo da prione u takvim situacijama i zato se desava to lupanje kao i da se dosta vlasnika zali na to. Resenje je da se prilikom takvog jaceg starta brze pusta kvacilo i onda se to nece desavati. Da li se jos nekom ovako nesto desava jer meni objasnjenje iz servisa ne deluje logicno i normalno?
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Lupanje prilikom kretanja

Post by kobra »

Ne desava se samo na Cruzu. Ja sam takve situacije imao sa mnogim autima prilikom "divljijih" kretanja. Ne znam u cemu je konkretno problem, jer nijedan od tih auta nije imao neke druge, pratece probleme, tako da je po meni resenje "pitomiji" start, jer to verovatno vremenom ostavlja posledice po ceo set kvacila, mozda i nosace motora i elemente trapa...
Post Reply

Return to “Cruze”