pitanje koji voze cruze 2.0dizel 163 k dizel...POMOC

5x115
Junior
Posts: 16
Joined: 20 Feb 2012 23:50

pitanje koji voze cruze 2.0dizel 163 k dizel...POMOC

Post by 5x115 »

automobil mi je star 2 godine,presao je 85000,
Desava mi se to kada ga vozim malo duze po gradu pocinje rad motora da se menja kao da zvecka nesto u motoru kao da je neko nesto ubacio u motor pa lupka,neki metalni zvuk,nekada krene da spusta obrtaje i podize ali malo pa se pitam dali se to nekome desava ili bar neka pomoc,isao sam u servis rekli su da je to normalno ali meni bas i nije posto se motor bas cudno cuje... :oops:
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: pitanje koji voze cruze 2.0dizel 163 k dizel...POMOC

Post by kobra »

ako tada upali check engine lampicu, trebalo bi da je u pitanju proces ciscenja DPF filtera. tada ne bi smeo da se gasi auto, a pozeljno je izaci na otvoren put i voziti dok se ciscenje ne zavrsi. jeste maltretiranje, ali svi savremeni dizelasi imaju taj problem, a malo njih ima opciju da sami ciste dpf...
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: pitanje koji voze cruze 2.0dizel 163 k dizel...POMOC

Post by kico »

Vjerovatno ti se upali dpf filter a ako ti se ne upali lampica na tabli onda se priprema da se upali tako je kod mene i ja vozim cruza 163ks tad kad se to desi bilo bi pozeljno da izadjes na neki otvoren put i da ga vozis 20km na 3000obrtaja i preporucuje se da na svakih predjenih 1000km tako yradis to je problem savremenih dizel motora
dany500
Početnik
Posts: 1
Joined: 17 Oct 2014 09:05

Re: pitanje koji voze cruze 2.0dizel 163 k dizel...POMOC

Post by dany500 »

U slučaju da se onda pretvara u svjetlo provjera motora, to bi trebalo biti u postupku čišćenja DPF kanal. u tom trenutku ne bi bilo dopušteno sići auto, i to je dolikuje da izađe na otvorenom ulici i voziti sve dok se čišćenje završi.
Post Reply

Return to “Cruze”