Ugradnja gasa u Cruze

User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by kobra »

Benzina 11,5-12L?!? :o
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by bla, bla »

da, da... :D
Doduše, ja imam malo "težu nogu na gasu" ALI GARANTUJEM da nikome Cruze od 1600ccm ne troši ispod 10,5 po gradu!!!
Potpuno je logično da automobil od 1,5 tonu sa tako malim motorom troši više, treba tolika skalamerija da se pokrene :-)))
I kome troši 10,5 taj neka nakrivi kapu :-B
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by kobra »

Meni pokazuje potrosnju od 9,8-9,9 po gradu. Beograd je u pitanju i 1.6 motor od 124ks. Ne davim auto, ali ga ni ne natezem. Cinjenica je da on u gradu moze da povuce i 13-14, ali to je sa kazaljkom u crvenim obrtajima...
Sada videh da je tvoj od 83kW, tako da mi je jasno u kom grmu lezi zec.
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by bla, bla »

Moje je mišljenje da "zec ne leži u tom grmu" jer je 11KS, u principu, nebitna razlika i ne može da smanji potrošnju za 10% i više. Inače, veruj mi, da ja NIKADA ne vozim preko 3000 obrtaja!
Tvom Cruzu svaka čast ako troši 9,8l ;)
Da ne skrećemo sa teme...
-preporučujem ugradnju plina!, ogromna je ušteda!!!
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by kobra »

nije to samo konjaza, a i ne mislim da je zanemarljivo. novija je konstrukcija motora. evo clana zoran8 voleo bih da vidi post, pa da napise i on koliko trosi njegov od 124ks.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by zoran 8 »

Evo da se i ja oglasim, posto me kolega kritikovao ;)
Cruzer ima 124ks, potrosnja po gradu (kreni-stani,rad u mestu leti od 9-10,5, zimi i do 12 lit), na otvorenom 6,5 okruglo,vise puta provereno.Ako postoji imalo otvorenog puta bez uzaludnog rada u mestu potrosnja sigurno moze biti manja,ali da se razumemo to je skoro 1.5 tona teska masina.
Sto se ugradnje gasa tice vec neko vreme se raspitujem, i na vise mesta sam dobio istu informaciju.Jedino sto radi kako treba i nesmeta motoru je uredjaj Zavoli novije generacije.Cena ugradnje ide od 650eur u privatnoj reziji, ili preko Djelmasa oko 900 eur. Za sada cu ostati na benzinu.
Pozdrav!
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by bla, bla »

@ zoran 8
hvala na odgovoru, u moje i u kobrino ime ;)
-Cruze po gradu troši 11 i to je to :mrgreen: :D

Molim te za još par odgovora:
Ko ti je rekao da samo Zavoli ne šteti motoru?
Zbog čega ostali uređaji štete?
... koliko se ja razumem, plin ide u cilindar pa ide...
po mom mišljenju, bitno je da imaš odgovarajući isparivač za motor koji voziš, da su te njihove " mape" dobro instalirane (da ne bi bilo nekih gušenja, trzaja motora), odnosno da kompjuter plina dobro šljaka i to je to... :-))))
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by zoran 8 »

Urdjaji poput Ac Tomaseto(komp. Stag poljski) nemaju sopstvene mape vec se kopiraju benzinske.Stvara se losa i siromasna smesa sto dovodi do sagorevanja gumica ventila(tako mi je bar objasnjeno). U Djelmasu sam na radnom stolu gledao motor Cruza 1.6 sa sagorelim gumicama ventila, a presao je samo 60.000 km i nije imao kapalicu, ljudi su radili generalku.Za neke detaljne informacije zasto je Zavoli bolji od ostalih pitaj nekog ozbiljnog majstora ko se bavi ugardnjom gasa.Moje informacije i preporuke koje sam dobio, da je u Cruzera najsigurnije ugraditi Zavoli ili BRC sistem sa kapalicom.Baci malo pogled na Hrvatske Chevrolet forume, mislim da imaju malo vise iskustva sa gasom na novijim vozilima od nas.O kvalitetu gasa i samoj smesi propana i butana kod nas ne treba gubiti reci.
Pozdrav!
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by bla, bla »

Zorane 8,

to što si ti napisao, tj. to što su ti objasnili (ljudi koji ugrađuju Zavoli) je čista propaganda i princip "svaki ciga svoga konja hvali".
Sve i da je tako, da Stag/Tomaseto nema svoje mape i da zbog toga dolazi do sagorevanja gumica na ventilima, to bi se dešavalo i na drugim motorima a ne samo na GM koji se ugrađuju u Cruza...
Kako objašnjavaš to da je servis (da ga ne reklamiram opet) koji ugrađuje Tomaseto ovlašćen servis za ugradnju plina, pri čemu se ne gubi garancija, za mnoge prodajne kuće novih automobila???
Razmisli malo i ne padaj na majstorske priče ;) ... ako i sam nisi radnik ili vlasnik servisa u kome se ugrađuje Zavoli :D :D :D
POZZZ!!!
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Ugradnja gasa u Cruze

Post by zoran 8 »

Dragi kolega,niti sam serviser niti vlasnik bilo kakve majstorske ili bilo kakve druge radionice. Sto se tice sagorevanja gumica ventila, u to sam se uverio sopstvenim ocima u Djelmasu, gde mi je razlog stradanja istih i objasnjen od strane sefa servisa.Sa ljudima iz Zavolija nisam ni pricao, ne znam odakle ti to.Price priucenih "majstora" za ugradnju gasa ne slusam iz vise razloga,a kad i njih izuzmem ostaje jako los kvalitet samog gasa u Srbiji( vozio sam na gas vise od 7 godina).
Bilo koji ovl.servis u Bgd-u kada sam pitao za ugradnju prica je bila da se gubi garancija,pa sledece godine moze ali samo kod "Zike ili Mike" sa kojim imaju ugovor itd. Generalno GM ne dozvoljava ugradnju gasa, a da pri tom ostane vozilo u garanciji.Kako to neki servisi kod nas provlace ja ne znam.
Pitao si, ja sam ti odgovorio ono sto znam.U ovoj zemlji sve moze i nista ne moze!
Pozdarv!
Post Reply

Return to “Cruze”