ventilator se pali na -2

kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

ventilator se pali na -2

Post by kico »

Da li se neko od vlasnika cruza 2.0dizel sreo sa ovim problemom,naima presao sam 3000km i primjetio sam da sad na ovoj zimi kad ugasim automobil i izadjem iz njega ventilator od motora mi radi 1min poslije gasenja auta,temperatura mi je normalna,imam dovoljno antifriza i jos kad mi se to pocne desavati auto mi podigne potrosnju(npr.na 130kmh u 6toj brzini na 2000obrtaja bord mi pokazuje 11l,a kad nema toga onda mi pokazuje oko 6l),ja cu sutra u servis nego me zanima da li ima neko ko je imao taj problemtj.da to nije mozda normalno???
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: ventilator se pali na -2

Post by miki62 »

Normalno je da ventilator radi neko vreme posle gasenja motora, iako je hladno, postoji prirodna cirkulacija vode posle gasenja motora, ohladjena voda je teza i ide na dole, vrela se penje gore...ako je termo davac ventilatora na glavi motora (a jeste) sasvim je normalno da upali ventilator. ;)
Aleksaos
Početnik
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2012 10:13

Re: ventilator se pali na -2

Post by Aleksaos »

Kico,verovatno kada si preuzimao auto ili kada si isao na sve konslutacije o tvom automobiliu niko od prodavaca nije uzeo za shodno da ti kaze da Cruze ima dpf filter sa kojim ces imati takvih problema.ventilator ti pali zato sto je tada izazvana regenerizacija ili tj.ciscenje tog filtera i auto u tom momentu ne bih trebao da gasis,jednostavno trebao bi da ga vozis dok se taj proces ne zavrsi.to moze bitno da utice na rad motora u nekom kanijem periodu.prvo sto ce ti se sada desiti ako ti se to cesce dogadjalo je pad viskoziteta ulja u motoru njega ces morati da promenis!!!!ovo,ti ne pisem kao neki mehanicar ili vrsan poznavaoc automobilia,nego jednostavno nesto sam naucio imajuci tog cruza vec 4 .naravno sve to ce ti se dogadjati kada si u nekoj zurbi ili slicno
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: ventilator se pali na -2

Post by kico »

eto vidis to mi niko nije objasnio,a kako da znam kad je taj proces u toku jer ja primjetim da mi ventilator radi tek kad ugasim auto??Hvala vam puno na odgovorima
Aleksaos
Početnik
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2012 10:13

Re: ventilator se pali na -2

Post by Aleksaos »

Primetices tako sto ce ti auto u leru raditi na 900 obrtaja umesto na 800
Post Reply

Return to “Cruze”