Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

zordonns
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Oct 2012 22:34

Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by zordonns »

Zdravo svima,

Danas sam kupio Cruze 2.0D u hečbek varijanti, 163 KS, LT+ nivo opreme. Da budem precizniji, danas sam ga platio, tako da ću tek za par dana moći da ga vozim :)

E sad, ko će dočekati, pa moram ovde da postavim pitanje, jer sam pregledao forum dosta detaljno i nisam našao da je neko napisao to što me interesuje.

Naime, s obzirom da često putujem do Mađarske, Austrije i Nemačke, često u žurbi, zanima me potrošnja pri različitim brzinama na auto putu. Video sam YT video jednog momka iz Makedonije koji je uključio tempomat na 100 Km/h i tu mu potrošnja varira između 3.4 i 4.0l. No, 100 Km/h nije brzina koja me zanima :) pa bih zamolio vlasnike Cruza sa ovim motorom da napišu prosečnu potrošnju na sledećim brzinama:

130
150
160
180

Takođe me zanima pouzdanost bord kompjutera, u smislu da ako na njemu piše da je ostalo goriva za XX kilometara, da li je to zaista tako. Recimo, na prethodnom autu sam često dolazio do pumpe sa gorivom za manje od 10 Km po bord kompjuteru. Rekord je 4 :) Ovo mi je bitno jer u inostranstvu gorivo sipam isključivo na Shell pumpama i to ono najbolje/najskuplje. Verujte mi, koliko god da košta, isplati se. Recimo, imao sam ranije Astru G 2.0 sa 125.000 Km u točkovima, oteram je na tehnički pregled a ovi prvo misle da je auspuh neispravan, pa da im je aparat neispravan, jer ne mogu da izmere izduvne gasove, a razlog je Shell V-Power Diesel gorivo :)

I još jedna molba: preporuka za domaće pumpe na kojima sipati dizel. Znam da svako ima svog favorita, a moja poslednja iskustva su od pre 3 godine, kada mi se OMV dizel smrzao na Kopaoniku na -15C pa su morali da me šlepuju u neko selo podno planine da mi se odledi auto u toploj garaži. Posle toga sam kod nas sipao isključivo na NIS pumpama (nije se zaledio ni na -26 koliko je bilo jedne noći) i bio sam zadovoljan. Kakva je sada situacija po vašem mišljenju?

Hvala na vremenu koje ste odvojili da ovo pročitate :)
Aleksaos
Početnik
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2012 10:13

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by Aleksaos »

Zdravo,

Na 130 ce ti trositi 8l,sve preko toga 10 i vise.ako budes sipao gorivo u inostranstvu prelazices 100km vise nego sa nasim gorivom(mislim na pun rezervoar).sto se nasih pumpa tice imaces problem gde god da sipas jer chevrolet cruze naravno ima dpf filter koji ce se brzo zaprljati i uvek ces u servisu dobijati isti odgovor da nase gorivo ne valja,da moras da ga vozis na otvorenom itd,i ako ti sve to radis oni ce onda samo slegati ramenima i govoriti ti da moras da menjas brzine u vecem broj obrtaja i da ne pricam koje sve gluposti ces cuti.naravno uvek kada ti se negde zuri(sastanak,utakmica,toalet itd) bas tada ce ti upaliti proces regenerizacije i moraces kao debil da vozis auto 15-20 minuta na oko 3000 obrtaja da bi se taj proces kvalitetno odradio.ali i ako ti sve to uradis opet kada odes u servis filter ce biti zaprljan i oni ce ti uredno naplatiti ciscenje.sam ovaj proces zavisnosti od predjenih kilometara radices 2 puta nedeljno.Board computer naravno da laze ......svi koji ti ovde budu napisali da im manje trosi veruj mi da ce te ozbiljno slagati,jer bi oni voleli da je to tako kao sto pise na board comp.


Zelim ti sve najbolje sa novim automobilom,nemoj pogresno da shvatis ali mislim da ce te nervirati sitnice koje se desavaju na cevrolet automobilima ali ne sekiraj se,uvek ces dobiti isti odgovor-to mu je mana......
zordonns
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Oct 2012 22:34

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by zordonns »

Hvala ti Aleksa. Danas je auto preuzet i prevezeno je oko 30 Km po gradu uz dosta kratkih relacija - do ove radnje, pa do one radnje i tako. Na Km satu ima 55 Km, posto je verovatno bio malo vožen pre nego što je predat i za sada prosečna potrošnja kaže 15.4l :) Sutra ide na 100 Km puta od Novog Sada do severa Bačke, dakle jedna tipična kombinovana vožnja - selo - otvoreni put - selo, pa ćemo videti šta kaže bord, a šta kaže metod "od čepa do čepa". Prethodni auto, Astra 1.6 TwinPort benzin na 130 Km/h trošila je max 7l na 100 Km i to sa oko 100.000 Km u "točkovima". U čemu je onda poenta dizel motora, osim obrtnog momenta? :)

No, sve u svemu, prvi utisak posle malo vožnje u gradu je sasvim lep, i za 14.700 jednostavno nema pametnije kupovine trenutno na našem tržištu.

Oko potrošnje javljam ovde kada bude podataka, a do tada, nadam se da će i ostali vozači napisati svoja iskustva, naročito pri većim brzinama, jer bar još dva meseca neću biti u prilici da ga razvučem po Autobahnu :)
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by 021 »

Želim ti da te Cruze dobro služi i da uživaš u vožnji. ;)
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
don
Početnik
Posts: 2
Joined: 13 Oct 2012 09:46

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by don »

samo da se nadovežem na onu priču od pre nekoliko postova u vezi dizel goriva sipanog na OMV pumpi da je meni auto palio sasvim normalno i na -27 koliko je bilo zimus u februaru,a ja već godinama isključivo sipam dizel na OMV pumpama,tako da ne mogu da se složim sa tim da je njihov dizel smrzavao već na -15,a pritom nikakve aditive nikad nisam sipao,tako da lično mislim da je u pitanju sam auto,a ne gorivo,mada je kod nas gorivo generalno gledano mnogo lošije nego li u evropi.Kad odem i sipam u Sloveniji auto mi poleti u odnosu na naše gorivo ,a i manje mi tada troši,što znači da je njihovo gorivo mnogo bolje od našeg
zordonns
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Oct 2012 22:34

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by zordonns »

Na OMV-u nisam sipao godinama, od kad mi se desilo to što mi se desilo. Moguće da su u međuvremenu popravili kvalitet, ali kao što se ovde kaže, ko se na mleko opeče, taj i u jogurt duva... :)

Evo malo konkretnih podataka o potrošnji:

4 krupne osobe, gepek pun do vrha, tempomat na auto putu na 150 uz povremeno navlačenje na 190-200, Novi Sad - Ljubljana i nazad, uz 200tinjak Km vožnje po gradu i lokalnim putevima u Sloveniji, prosek 7.4l.

2 krupne osobe, gepek sa dva kofera, kombinovana vožnja selo - regionalni put - selo i tako 400 Km, prosek 6.2l

Ja zadovoljan... :)
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by kico »

Meni pokazuje u gradu 8,5l a isto imam 2.0d krzuza i generalno mi se vrti potrosnja tu negdje oko 8l kombinovano s tim da ga jos ne vozim brzo tj.preko 3000obrtaja jer sam malo presao tek 1400km
zordonns
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Oct 2012 22:34

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by zordonns »

Imaš 163 KS 2.0 ili onaj prethodni motor sa 5 brzina? U gradu nikad nije prešao 7.5l kod mene, a ima nekih 3200 Km trenutno na satu...
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: Cruze 2.0 D 163 KS potrošnja

Post by kico »

imam ovaj novi motor sa 6brzina i 163ks a mislim da potrosnja jako zavisi od toga kakav si vozac,kakva ti je noga na gasu...
Post Reply

Return to “Cruze”