Pitanje u vezi svetala

cogla013
Početnik
Posts: 3
Joined: 14 May 2012 21:17

Pitanje u vezi svetala

Post by cogla013 »

Pozdrav od novog clana foruma.
Ako iko hoce da mi odgovori na jedno pitanje vezano za svetla na Cruze-u, ja na mom u principu ne mogu nikako da potpuno iskljucim sva svetla dok motor radi, da pojasnim, cim upalim motor on upali kratka svetla napred i pozicije nazad, bez obzira na to sto je prekidac za svetla na "0", a kad prekidac prebacim na kratka, samo jos dodatno upali osvetljenje na centralnoj konzoli, osvetli one sve dugmice a svetla napolju i dalje isto rade. Sad, mene zanima da li je to neka Chevrolet-ova ideja Dnevnih svetala i da li je to uobicajeno ili ne?

Nadam se da ce neko podeliti svoje iskustvo, jer me jako kopka a nisam uspeo da pitam nikad u servisu, jer se nekako potrefi da uvek zena mora da ga tamo vozi.

Unapred zahvalan.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Pitanje u vezi svetala

Post by zoran 8 »

Tako je i kod mene.To je normalno.Mislim da sad sva nova vozila imaju na 0 dnevna svetla.Kod Cruza, kada je prekidac na "0"to su dnevna svetla i u kabini radi samo osvetljenje table i radio-info displej.Nocu kada se prebaci u "2" polozaj spolja sve isto,a onda se popale lampice cele unutrasnjosti,jer ti iste preko dana ne trebaju.Verovatno neka fora ustede struje.Mene to iskreno malo smara,ali jbg tako je kako je.Mislim da je "1" polzaj gde spolja gori samo pozicija.Sve u svemu tako treba.Pozdrav!!
cogla013
Početnik
Posts: 3
Joined: 14 May 2012 21:17

Re: Pitanje u vezi svetala

Post by cogla013 »

Hvala na odgovoru. Eh,kako volim kad razmisljaju za mene. A ja sam se bas bio zaleteo da nekako na mesto maglenki uglavim neka LED dnevna svetla, da postedim glavna kako bih mogao na njih da stavim neke bolje sijalice i kako bi one i potrajale malo, ovako ako ih stavim da gore po ceo dan, menjacu ih ko carape. A to ce da bude prilicno besmisleno ulaganje truda,ako cu onda morati stalno da klikcem izmedju polozaja prekidaca,a i dalje ce mi svetleti pozicija..pih. Znaci, jos mozganja.
Post Reply

Return to “Cruze”