Servisni intervali

nesafarm
Početnik
Posts: 2
Joined: 05 Jul 2012 14:52

Servisni intervali

Post by nesafarm »

Pozdrav svima,

Kupio sam Cruze 2009. 2.0 LS. Imam uradjena 2 godisnja pregleda i sad je doslo vreme za treci. Od drugog godisnjeg pregleda presao sam oko 5000Km (samo). Garancija na motor istice nakon 36 meseci od prve registracije, tako da je to isteklo. Garancija na limariju je 6 godina. Koje je vase misljenje - da li u ovim okolnostima (garancija na motor istekla, 5000 predjenih kilometra od prethodnog pregleda) treba raditi godisnji pregled? Garancija na limariju mi ne znaci puno.

Nebojsa
Stalker
Junior
Posts: 58
Joined: 26 Sep 2011 11:49

Re: Servisni intervali

Post by Stalker »

Ma kakav pregled i mali servis. Samo bi bacio pare.
Promeni ulje i filter do zime i cepaj!
Čak iako ti je stav da i dalje održavaš automobil u zvaničnom servisu, ovaj bi godišnji pregled ladno mogao da preskočiš pa ako i na dalje voziš samo 5000km to činiš na dve godine (čak i promena ulja bi mogla da ide na toliko, mada je bolje da se radi svake godine, ali bar svaki drugi put u sopstvenoj režiji). Zapravo ovo je posebna dilema a svakako ne bih čekao 15000km ni za ulje ni za pregled vozila (i tri godine što je svakako isuviše).
Lični stav. Ne kažem da sam 100% u pravu.
nesafarm
Početnik
Posts: 2
Joined: 05 Jul 2012 14:52

Re: Servisni intervali

Post by nesafarm »

Stalker wrote:Ma kakav pregled i mali servis. Samo bi bacio pare.
Promeni ulje i filter do zime i cepaj!
Čak iako ti je stav da i dalje održavaš automobil u zvaničnom servisu, ovaj bi godišnji pregled ladno mogao da preskočiš pa ako i na dalje voziš samo 5000km to činiš na dve godine (čak i promena ulja bi mogla da ide na toliko, mada je bolje da se radi svake godine, ali bar svaki drugi put u sopstvenoj režiji). Zapravo ovo je posebna dilema a svakako ne bih čekao 15000km ni za ulje ni za pregled vozila (i tri godine što je svakako isuviše).
Lični stav. Ne kažem da sam 100% u pravu.

Hvala Stalker,
Ja sam u petak prosle nedelje (dan nakon objave mog posta) i otisao do servisa. Desilo se to da je nestala struja i nije dosla ni nakon par sati cekanja, tako da sam odustao od godisnjeg pregleda zbog jako visoke temperature u enterijeru servisa. Inace je i sama osoba, glavna za servis rekla da bi samo ulje menjali, filter i eventualno filter za polen, ali kako nema struje nije nista hitno (kao eto do kraja avgusta). Odmah sam to u svojoj glavi pretocio tamo nakon zime da promenim ulje i filter, u sopstvenoj reziji (videvsi kako nonsalantno daje procene kad bi to trebalo da odradim).
U svakom slucaju hvala na odgovoru. Mozda ce ovo i nekom drugom pomoci u dilemi.
Pozdrav,
Nebojsa
Post Reply

Return to “Cruze”