Rezervni točak za Cruza

alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Rezervni točak za Cruza

Post by alexv011 »

Da li neko ima iskustva ili je kupovao naknadno, ćopavi (mali) rezervni točak za Cruza.
Prečnik gume koja se nudi u servisu u kome sam gledao, 13% je manja od regularnog točka (skoro 9 cm). To mi je pomalo čudno :!:

Specification Sidewall Radius Diameter Circumference Revs/Mile Difference
205/60-16.......4.8in.....12.8in....25.7in........80.7in............785..........0.0%
115/70-16.......3.2in......11.2in...22.3in.........70.2in...........903........-13.0%

Ok sto je točak "tanji" ali da li uopšte može da se vozi sa ovolikom razlikom u prečniku ?

Nikada nisam koristio takav točak pa ako ima neko ko jeste a hoće da podeli to iskustvo ...
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by zoran 8 »

Imao sam isti problem.Ta tema vec postoji(pogledaj malo po rubrikama).Ja sam kupio felnu u Autoprometu,gumu sam dobio od drugara,i morao sam da kupim dizalicu.Super im je fora sa setom za reparaciju :) Pozdrav!
alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by alexv011 »

Video sam teme “set za rezervni točak” i “Čelične felne i zimske gume”. Tamo prica tece u smislu "gde kupiti".

Mene, zanimaju iskustva ljudi koji su ovakav tocak koristili.
Posebno me zanima da li se (i na drugim automobilima) taj tocak razlikovao po precniku od "regularnog" ?

Znam gde ima da se kupi. Neznam da li da kupim ... ili da se drzim regularne velicine, koja, btw, dodje jos skuplje.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by zoran 8 »

Na drugom autu sam imao copavac,jeste bio tanak,ali je visina odgovarala fabrickoj visini normalne gume i felne.JBG mislim da je bolje ici na normalan rez.tocak(bar prema mom misljenju),jos mi nije jasna ni ta razlika u visini o kojoj pricas.Logicno gledano taj tocak onda nema funkciju zar ne?
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by 021 »

Na prvim modelima Cruza su fabrički ugrađivani rezervni točkovi, a ne set za reparaciju. Možda nam neko od članova koji imaju rezervne točkove može nešto više reći o dimenzijama ?
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by zec »

Da li moze da se nadje copavac odgovarajuceg obima i da moze da se montira umesto normalnog tocka?
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by AgentOrange »

Prošlo je dosta vremena, ali ova tema je uvek aktuelna...

U Autoprometu treba da stignu gume smanjenih dimenzija (115x70xR16) koje odgovaraju felni 6Jx16 (za točak smanjenih dimenzija). Ceo komplet (felna+guma) treba da bude oko 15.000rsd.
Ja sam ostavio kontakt da me pozovu čim ovo bude stiglo (kažu pitanje dana), da konačno onaj set za reparaciju pošaljem u penziju.

Pozdrav!

Btw, imaju trenutno i solidnu ponudu za čelične felne za benzinca (5x105) po ceni od 5300rsd/komadu.
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by bla, bla »

Pozdrav svima!!!

ja bih isto uzeo "ćopavi" točak ali mi je 15.000 malo mnogo jer znam da su ti polovni ćopavci na Bubanj potoku max.40EUR... pa Vas sve molim da mi kažete koji je razmak rupa i glave točka na Cruzu 1,6 113KS.

Unapred hvala!!!
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by pevac54 »

Primeni stari trik sa papirom, može i list iz novina. Staviš papir preko felne i utisneš rukom da se ocrtaju rupe, isečeš rupe makazicama, saviješ papir pa u džep i odeš u neku prodavnicu (ili bubanj potok u subotu) i uporediš i to ti je to. Prečnik točka izmeriš metrom i završiš posao.
Pozdrav.
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Rezervni točak za Cruza

Post by bla, bla »

Pevac54, hvala na brzom odgovoru!... ali šta ću sa onom centralnom rupom??? :oops:
Post Reply

Return to “Cruze”