Saniranje ogrebotina

AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Saniranje ogrebotina

Post by AgentOrange »

Elem, pre par dana sam krstio auto sa par ogrebotina na prednjem braniku, sa leve strane skroz dole, odmah iznad one zaštitne plastike (išao 5km/h, a kamenčuga koju nisam video se jednostavno nije sklonila sa puta na vreme). Nije nešto strašno niti veliko, no zanima me da li ima neko iskustava sa saniranjem ovakvih malih zajebancija?
Znam da ima onih korektora-markera da se kupe, kao i varijanta da se prema originalnom kodu boje smućka negde u farbari boja, te četkicom ili možda u spreju nanese.
Ako neko ima predloge, slušam :)
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Saniranje ogrebotina

Post by Iv BG »

Ja mogu da predložim šta sam ja uradila, mada nemojte odmah da imate predrasude kad su žene i parkiranje u pitanju. Nisam ja zakačila već mene u centru redovno grebu po branicima, a mene to iritira. Do sad me već dvaput zakačili i to istoj desnoj strani zadnjeg branika,duša me zabolela kad sam videla kako izgleda, risevi i na dva mesta skinuta boja. Riseve sam rešila polir pastom, ok ispalo, a delove gde je zaguljena boja odlučila da sama zafarbam farbom koju sam kupila u radnji kod bogoslovije, severni bulevar, kod hjundaji i subaru prodajnog centra. Oni prave boje po narudžbini za svako vozilo po originalnoj šifri, kod sparka se taj broj nalazi ispod haube.Minimum je 100 ml i košta smešnih 450 dinara. Bitno je da samo boja nije na vodenoj bazi kao kod nekih automobila jer tad ne mogu da naprave. Meni je super ispalo, četkicom za slikanje se namaže što tanji sloj i kad se osuši posle 20 min, pređe lakom za nokte, bezbojne nijanse.
Što se tiče nekih stikova, to ne preporučujem, brat probao na srebrnoj boji, užas ispalo.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Saniranje ogrebotina

Post by koenigseggccr »

Slažem se sa Iv BG, jedino boja po originalnom kodu može da lepo sanira ogrebotine... Ono što prodaju u ovlašćenim servisima za saniranje takvih gluposti, ne valja ništa... Imam Avea skoro 6 godina, i možeš da pretpostaviš koliko sam morao sitnih ogrebotinica da saniram...:-)
E jedino što nisam znao za bezbojni lak za nokte, ja sam samo bojom prelazio, vrlo tanak sloj, i nisam imao problema, ali pretpostavljam da ga lak odlično zaštiti...
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Saniranje ogrebotina

Post by AgentOrange »

Hvala za tipove!
Teško da mogu da se izbegnu ogrebotine i tačkice, a videću čim pre da nabavim malo boje originalne, da imam u šteku i za ubuduće. Lak mi nije pao na pamet... Jel si posle te intervencije malo ispolirala to mesto ili se fino uklopilo?
Inače, razmišljam i neke lajsne da uzmem da bih malo krila zaštitio, mada ono, koliko god da se ti trudiš da zaštitiš auto, potreban je samo trenutak nepažnje ili neko koga nije tako briga za tvoj auto..
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Saniranje ogrebotina

Post by Iv BG »

Nije bilo potrebe da se šmirgla ništa,samo sam premazala bojom i lakom. Ja sam čak dva sloja premazala zato što je ogrebotina bila duboka, pa sam je tako popunila. Izgleda stvarno ok.
Ja imam nove neotpakovane lajsne ( dva komada) za branik ali nisam mogla da ih iskoristim za sparka, on ima zadnji branik koji se lomim pod uglom pa je nemoguće zalepiti ih. Ako nekom treba može da ih uzme, crne sa srebrnom linijom po sredini. Meni lepo izgleda,ali ne mogu da ih iskoristim.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Saniranje ogrebotina

Post by zec »

Citam i razmisljam, da li bih tako mogao resiti ogrebotinu od kljuca celom suvozacevom stranom. Nekome se nije svideo auto pa je ostavio trag.
ratko_kg
Junior
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2011 23:28

Re: Saniranje ogrebotina

Post by ratko_kg »

zec wrote:Citam i razmisljam, da li bih tako mogao resiti ogrebotinu od kljuca celom suvozacevom stranom. Nekome se nije svideo auto pa je ostavio trag.
Strasno sta sve nekome moze da padne na pamet.
Post Reply

Return to “Cruze”