Error Codes

AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Error Codes

Post by AgentOrange »

Juče mi je auto prijavio Error Code 35, pa sam posle neuspešnog traženja na internetu kontaktirao servis i dobio objašnjenje. U pitanju je baterija u daljinskom upravljaču ključa, odnosno signaliziranje za njenu zamenu. Momak iz servisa (zvao sam Beoauto) mi je rekao da još nisu imali taj slučaj, te da svratim kad stignem da otvore ključi i vide koja baterija ide, ali i da ne čačkam sam pošto postoji neki senzor u kućištu ključa.
Naravno, otvaranje ključa ipak ne zahteva servis, a baterija je CR 2032, čisto ako se nekome isto bude desilo.
Ukoliko neko naleti na listu kodova grešaka, neka je slobodno okači.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Error Codes

Post by miki62 »

Druze, da li na kljucu imas dugmice za centralnu bravu ili ne. Malo mi je nejasno objasnjenje servisera, posto koliko znam, kod kljuca, nema veze sa baterijom. Kod se nalazi uliven u plastiku kljuca i on je ustvari jedan mali indukcioni kalem, koga cita senzor postavljen u oplati kontakt brave.
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Error Codes

Post by AgentOrange »

Imam centralnu bravu, a nije pominjao kod ključa nego neki senzor. U svakom slučaju, bateriju nisam zamenio, sve radi normalno i nema više error code-a na displeju...
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Error Codes

Post by miki62 »

To je onda samo zabagovao senzor iz nekog razloga, naprimer od statickog elektriciteta.
Dobro je da je problem nestao. :)
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Error Codes

Post by AgentOrange »

Problem se vratio, tako da sam posle provere baterije u Battery Shopy (čisto da vidim da li je stvarno u tome stvar) kupio novu. U pitanju je CR2032 od 3v Image
Poklopac baterije se otvara lako, prvo se sam ključ ispravi/otvori, a zatim poklopac samo izvadi (nije vezan za telo ključa). Baterija se pritisne prstom sa strane i sama izađe. Problem rešen, nikakvih senzora u tom delu ključa nema...
Image
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Error Codes

Post by miki62 »

Mozda me nisi razumeo, naravno da nema senzora u kljucu, senzor je kod kontakt brave iza plasticne oplate. U kljucu je samo bezkontaktni kod, koji je u maloj epruvetici i zaliven u plastiku u prednjem delu kljuca. Njega i ne mozes videti.

Drago mi je da si resio problem. :)
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Error Codes

Post by AgentOrange »

@Miki62
Ovo sa senzorom je bio komentar na preporuku servisera da ništa ne diram, pošto se u samom ključu (kućištu ključa) nalazi neki senzor, pa da nešto ne zajebem. Ipak, mrzelo me da idem do servisa da bih ovo zamenio, pa sam "rizikovao" :)
Inače, kako vam radi daljinsko otvaranje gepeka? Kod mene na ključu mora malo duže da se drži pritisnut taster.
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Error Codes

Post by ivan »

Otvaranje gepeka....

I ja moram da zadrzhim taster za gepek koji tren da bi se otvorio... mislim da sam negdje prochitao da je navodno dovoljno i da se nekoliko puta zaredom pritisne dugme gepek ili da se drzhi pritisnuto dok ne otvori... Ovo sa neprekidnim pritiskanjem kod mene ne radi izlgeda, pa onda otvaram duzhim drzhanjem... I to je ok, jedino shto se ne otvori dovoljno da mogu da ubacim kesurine iz maxija nego je potreban josh jedan manevar laktom...
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Error Codes

Post by zoran 8 »

Ista situacija je i kod mene.Poenta duzeg zadrzavanja tastera da bi se otvorio gepek je verovatno da se isti ne bi otvorio slucajnim pritiskanjem.Na Aveu je na daljincu dugme za gepek malo uvucenije od onog za otv/zatvaranje.
alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Re: Error Codes

Post by alexv011 »

2 - Nije prepoznat daljinski upravIjac, pritisnuti pedalu kvabla za ponovni start
5 - Za bravljen je stub u pravljaca
25 - Kvar prednjeg levog pokazivaca pravca
26 - Kvar zadnjeg levog pokazivacapravca
27 - Kvar prednjeg desnog pokazivaca pravca
28 - Kvar zadnjeg desnog pokazivaca pravca
35 Zameniti bateriju u daljinskom upravlja6u
54 - Voda u filteru dizel goriva
65 - Pokusaj krade
67 - Servisirati bravu stuba upravljaca
75 - Servisirati klima sistem
79- Dopuniti motorno ulje
81 - Servisirati menjac
82 - Skora zamena motomog ulja
84 -Smanjena je snaga motora
91 - Nije detektovan daljinski upravljac, promeniti mesto elektronskog kljuca ili koristiti uticnicu koja se nalazi na srednjoj konzoli
92 - Nije detektovan daljinski upravlja, pritisnuti kocnicu za ponovno startovanje
94 - Menjati u parkirni polozaj
95 - Servisirati vazdusni jastuk
134 - Kvar pomoci pri parkiranju, ocistiti branik
136 - Servisirati pomoc pri parkiranju
Post Reply

Return to “Cruze”