Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

... Kako da doradim sam?

da dodam neshto za kategoriju 'stvari koje volim'...

Na 1500km puta do Crne Gore i nazad, dakle uglavnom magistralni put i par dana boravka po gradovima i varoshima, potroshio je 5.4l prosjechno... Ovo ne da volim nego obozhavam... Istichem da nisam shtedeo ni najmanje, naprotiv, s obzirom da mi je prvi duzhi put nastojao sam da malo probam i osjetim auto... Sve sitnice koje mi smetaju padaju u vodu kad se u obzir uzme motor i njegove performanse... Osjecaj u vozhnji je fenomenalan... Kao da je rijech o sportskom automobilu a ne o limuzini od skoro tonu i po... Auto odlichno drzhio cestu i kod agresivnih napada na krivine i kod preticanja, a da se pritom ne aktivira ni jedan sistem bezbijednosti... Svim ljubiteljima benzinaca ovaj dizel motor koji ugradjuju u cruza bi podosta uzdrmao mishljenje... Istina je da postoji turbo rupa koja se pod nogom osjeti ali kada ukopcha ovaj motor podivlja... Ako jednog dana dodaju josh jednu turbinicu za nizhe obrtaje, siguran sam da ce mnogim vozachima da zamijeni benzince...
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

Što se potrošnje tiče, stvarno sjajne vesti! Ti beše dizel imaš?
Meni je još uvek po gradu negde oko 10 (Board Computer pokazuje 10.5 trenutno), uključujući i onaj period niskih temperatura. Računam da će se motor malo još razraditi, kao i da će po putu biti dosta bolje. Sa druge strane, koliko god da troši, niko se ne bi bunio da bude još manje :)
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Shto se potroshnje tiche mislim da je tachna tvrdnja da potroshnja pada upotrebom i postaje predvidjeno minimalna tek nakon 2000km... Makar je tako kod dizela... Napravio sam tih 2000km, i kao shto rekoh, potroshnja je znatno pala... Ovo ne mora da bude objektivan sud, ali mislim da vozim manje vishe isto svo ovo vrijeme i evo gledam potroshnja u gradu je pala za oko litar... sada troshim po gradu neshto ispod 9 bez ikakve shtednje, naprotiv... Sa ovim novim cijenama goriva vrijedi povesti rachuna o pritisku na gas... Jeste da je vrlo dosadno voziti po gradu kao kakva baba sa peglicom ali mozhe se spasiti bez problema 2.5l dizela... Predpostavljam da je sa benzinom jednako ako ne i vishe... Ja po gradu vozim najmanje 30ak kilometara dnevno, a chesto i mnogo vishe, pa vrijedi trud...
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by zoran 8 »

Vozim Cruza 1.6,124ks,i potrosnja je u pocetku bila 12-13 litara gradske voznje.Posle 3000 km,potrosnja je pala na oko 10-10,5.Cim imam malo vise otvorenog puta i van sistema kreni-stani,potrosnja pada na 8.5(mesano).
Sve u svemu, automobil je dosta tezak i u gradskim uslovima je to normala kao i zimi.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by zoran 8 »

Jedna stvar me strasno nervira,nemam osvetljenje gepeka.Da li je to pojava u svim nivoima opreme ?
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

ivan wrote:Dobio sam danas drzach za tablet i reklo bi se da valja svaki dinar... Shto i nije mnogo... Nisam ga josh probao u autu ali djeluje dovoljno chvrsto da zadrzhi tablet preko rupa i naglih kochenja... Izradjen je od najfinije kineske plastike, he he...
Htedoh još odavno da pitam, koji je tablet u pitanju i kako si rešio napajanje?
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

... Samsung 10.1... A za napajanje koje josh nisam isprobao, ali vjerujem da radi, imam punjach sa USB konekcijom... Pa u taj dio koji ide na mjesto upaljacha umetnem USB dio originalnog kabla od tableta... Ovaj USB punjach sam kupio u Delta City-u na jednoj od tezgi na hodniku koja prodaje sitnice za mobilne, sa njim je doshao i kabal kao za moj tablet (na drugom kraju koji ide u tablet je neka shiroka prikljuchnica), ali je ovaj kabal kratak pa cu koristiti svoj... Doshlo je josh neshto u tom setu shto nije za nash auto ali nisam mogao da kupim posebno... Mislim da je oko 1000 dinara...
... Ako kupish onaj drzhach za tablet kao ja sa kupinda, budi oprezan kad ga montirash na armaturu naslona za glavu... U cruzu je profil metala neshto veci nego shto bi bio optimum za onaj drzhach, pa da ti se ne desi kao meni da sam jedan od elemenata polomio jer sam zhurio da ga postavim... Super lijepak je rijeshio problem ali nije ni moralo da dodje do toga... Ili da sam bio pazhljiviji ili da su kinezi stavili malo jachu plastiku, ali onda ne bi koshtao koliko koshta...
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

zoran 8 wrote:Jedna stvar me strasno nervira,nemam osvetljenje gepeka.Da li je to pojava u svim nivoima opreme ?
Proverio, ja imam osvetljenje, jedna slaba sijalica sa gornje strane, moraš da se zavučeš malo u gepek da bi je video...

Inače, malo za ovaj vikend izašao iz grada, pa da prijavim potrošnju od 6.2l na 300tinak km. 1.6 benzinac.
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

... ovo ne volim...
Danas sam upalio klimu da malo radi jer tako valjda treba jednom mjesechno... I primijetio da se indikacija u vidu lampice da klima radi jedva vidi po dnevnoj svjetlosti... Tako da ne znam kad je klima upaljena a kad ne... Osjeca se naravno po radu motora ali lampica ipak ne radi svoj posao... Ne samo ovaj vec i ostali sitni indikatori se jedva vide po jachoj dnevnoj svjetlosti i kad je osvjetljenje povecano na maksimum...
lukavi
Početnik
Posts: 2
Joined: 24 Mar 2012 09:25

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by lukavi »

Imam cruza vec dve godine i svaki put kad je suncan dan iznerviram se zato sto ne vidim da il mi je klima upaljena ili ne.. moram stalno da se naginjem levo, desno da bi video :P
Procitao sam sve vase komentare i vidim kako svi pohvaljujete potrosnju.. Ja vozim 1.8 ls 141hp i presao sam 16000km.. potrosnja mi je haos, prosecna oko 9.7.. to mi ide na zivce..
I imam jedno pitanje, gde mogu da nadjem poklopac za alu felnu ? Pajseri u autoservisu mi izgubili..



Edit by Miki62
-Dragi kolega, nema potrebe da citiras predhodni post, svi znamo da se naredni odnosi na predhodni. :)
Post Reply

Return to “Cruze”