Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

Svaki forum ima ovakvu temu, pa je red da i mi započnemo...

Počeću stvarima/sitnicama koje mi se ne dopadaju. Unapred, većina stvari je ovde čisto subjektivno, pa se izvinjavam ako je nekome nebitno ili glupo :D

* Poklopac gepeka. Isuviše lagan (mora da se malo više zapne za zatvaranje), daljinsko otvaranje gepeka (prekidač na ključu) radi pomalo kilavo. Nema otvora sa unutrašnje strane da se lakše zatvara, već mora da se rukama uhvati sa gornje strane (što će reći, prljanje ruku).

Interesantno je da sam pročitao negde da se ljudi žale da im kada pada kiša, sa poklopca voda curi u gepek, no ja nisam imao taj problem. Sa druge strane, u kanal za kišu oko otvora gepeka, skuplja se sneg kada padne, pa je teško to očistiti a da se sneg ne natera u gepek (pošto se može pristupiti samo kada je gepek otvoren). Kad smo već u ovoj regiji, da dodam da sam primetio i da donji desni i levi ćošak zadnjeg stakla nisu baš lepo zadihtovani, to jest, između gume koja dihtuje i karoserije ima malo lufta. Sad, da li je to neka fora da bi malo vazduha namerno prošlo ili ne nisam siguran, ali mani deluje kao previd koji ću da rešim nekim silikonom.

* Naslon za ruku napred. Ja lično volim naslone za ruku, i oduševilo me kada sam video da može da se slajduje napred, taman kako mi odgovara (ovo sad doduše zavisi od visine i preferenci vozača), međutim, ne mogu da verujem da su napravili naslon koji nema neke "zube" koji će ga držati u mestu kada se skroz pomeri napred. Rezultat je da se laktom u toku vožnje (menjanja brzine) malo po malo i prilično neprimetno, naslon gurne nazad u početni položaj. Onda malo-malo moram da ga opet vraćam napred, a ovo me izuzetno nervira...

* Radio/Info displej. Ne mogu da verujem da su stavili ovaj mali smešan displej, pa iako nisam neki veliki fan ugrađenih multimedija, ipak bi malko veći LCD bio daleko lepši, pa makar i da nije u boji.

* Konektor za upaljač. Kupih pre koju nedelju minijaturni adapter za USB (konkretno ovaj http://www.gmb.nl/eGMB/default.aspx?op= ... em&id=7129), i verovali ili ne, nije kompatibilan sa Cruze-om! U čemu je caka... Na dnu konektora (rupe) za upaljač, u Cruze-u ima neki prsten-hepek (u nedostatku bolje reči) koja sprečava da ovaj adapter sklizne skroz do kraja i ostvari kontakt. Rešenje, da se turpija (pošto je u pitanju jeftina plastika, verovatno moguće, ali pitanje na šta bi to ličilo posle kao i da li se ne bi slomilo kućište adaptera. ili nađe adapter koji nema dole punu plastiku, već malo suženu (gledao ja, ima da se nađe i naručio drugaru da mi donese iz engleske). Opet, sitnica, zvuči glupo, ali eto...

E sad, malo i pozitivno :)

* Otvor u konzoli za LCD displej. Ovo će možda nekome zvučati smešno, ali ja taman unutra gurnem telefon (HTC Desire) u landscape položaju, uključim navigaciju i sve fercera sjajno, bez nekog posebnog držača. Konektor sa telefona je sa desne strane, pa može da se priključi na punjač. Inače, ne znam da li nekoga zanima i da li ima Android telefon, ali uskoro ću postovati neke mini opise korisnih programa za kola ;)

* Otvori za sitnice na prednjim vratima. Konačno dovoljno široki otvori da može da stane šta god treba. Ovo me uvek nerviralo kad recimo treba nešto staviti, a već i flašica od pola litre jedva uspe da se zbudži. Ovde staje i mali kišobran bez problema, a doduše video sam sjajno rešenje za kišobrane za gepek (http://www.ebay.com/itm/Chevrolet-Holde ... es&vxp=mtr).

* Ergonomija kontrola na konzoli. Ovo mi se retko dešavalo, ali u roku od prve dve vožnje sam već zapamtio gde se šta od kontrola klime i radija nalazi, pa bez ikakvih problema i traženja i skretanja pogleda u toku vožnje mogu da nađem sve. Iako to deluje nebitno, mislim da su ljudi u Chevroletu dosta dobro odradili posao što se ovoga tiče.

Ovo je ovako iz glave, a pošto nisam još prešao ni 400km u ovom autu, sigurno da će biti još utisaka.

Cheers.
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Zdravo agent..

Vrlo je zanimljivo da smo nakon gotovo iste a vrlo male kilometrazhe zapazili identichne stvari... mislim na ono shto smeta, na svu srecu duzha je lista odlichnih rjeshenja... naslon za ruku me toliko nervira kad mi sklizne nazad jer sam navikao da sa tim vozim... razmishljam da neshto sam napravim da ga fiksira po potrebi, ako ne mozhe drugachije fiksiracu ga u tom jednom polozhaju koji mi najvishe odgovara... dalje, taj minijaturni display stvarno odudara... tachno da ja imam neki osnovni najjevtiniji uredjaj, sa nekom oznakom 300 chini mi se, ali svejedno, za auto koji koshta skoro 17000e takav komad opreme je nekako neprimjeren i za osnovnu verziju...
Za gepek nemam iskustva sa snijegom i kishom josh, a da se nekako chudno otvara to je tachno... otvori se ali nekako dopola... ono shto je veca zamjerka je da nema rukohvata iznutra za lako i chisto zatvaranje... dodushe, ne znam kako je sa sedanima drugih proizvodjacha jer sam do sada vozio hatchback koji se lako zatvarao slobodnim padom... kod cruza je potrebna izvjesna sila pa mozhda ne bi ni moglo da se izvede zatvaranje uz chiste ruke...
I da ovoj tvojoj listi mana pridodam josh jednu... USB prikljuchak koga nema u paketu opreme LT+... da sam odluchio da kupim to 'chudo tehnologije' morao sam da se odluchim za josh gomilu skupih, meni nepotrebnih stvari, nalik automatskoj klimi, ne bi li dobio mogucnost da slusham muziku sa fleshke, shto sam radio sa obichnim playerima od 70e na starim autima... svakako da je ovaj problem premostiv nekako, samo treba da vidim shta je najbolja i opcija sa tim AUX prikljuchkom... ali postavlja se pitanje zashto uopshte neko ko danas kupuje relativno skup auto o takvim stvarima treba da misli... ostaje mi da mozhda narezujem muziku na CD... da li to iko josh uvijek radi...

Da zakljuchim... ako smo samo nas dvojica za samo nekoliko stotina kilometara zapazili gotovo iste stavi i greshke koje se lako mogu da otklone, pitam se koliko li je josh ljudi nakon duzheg vremena uvidjelo ove iste stvari i zashto do sada nisu ispravljene... cruze se proizvodi vec neko vrijeme... mada oni kazhu da je na modelima za ovu godinu dosta toga unapredjeno u odnosu na ranije modele... mozhda su to bile neke ozboljnije stvari pa za sitnice nisu imali vremena... ili smo mi prezahtjevne mushterije... ostaje da chujemo josh mishljenja...

Pozdrav,
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

Ovo za USB sam totalno zaboravio, i skroz si u pravu, stvarno nema ni jednog jedinog razloga što nisu stavili najobičniji USB priključak. Što se tiče 3.5mm Aux priključka, ne vidim mnogo načina da bude koristan. Ja sam do sada probao da priključim iPod (klasičan, sa hard diskom), radi ok, ali je zvuk nekako prigušen. Onda sam iskopao da se dobijaju bolji rezultati ako se umesto izlaza za slušalice na iPod-u koristi njegov konektor, tako da čekam da mi stigne kabl kako bih isprobao i tu varijantu.
Ono što meni pada na pamet jeste da se nađe neki jeftini MP3 plejer i on koristi za slušanje muzike, mada, kako stvari stoje, mislim da ću početi da režem diskove :)
Naslon za ruku je priča za sebe, možda nekako i može da se zaglavi u položaju napred (moraću da pogledam kako to da izvedem), ali je fora što ti onda ta pregrada ostaje zatvorena pošto se može otvoriti samo kada je naslon na osnovnoj poziciji.
Što se displeja tiče, bar je plave boje pa se uklapa u ostatak enterijera, a ne ko kod nekih daleko skupljih auta gde su svi displeji u kabini različiti (a sedao sam u Lexuse i još neke baš skupe aute), pa da ne veruješ šta se dobije za debele pare.
Imam utisak da je multimedija oblast koja je tek nedavno počela da bude interesantna proizvođačima, pošto su ugradna rešenja stvarno kriminalna. Ja razumem da u osnovnoj verziji ne ide neki dobar kolor touch ekran i GPS, ali bar neki minimum komfora i funkcija bi mogli da ispoštuju, plus neke malo bolje zvučnike, a ja sedan bez 6 zvučnika ne bih ni puštao u prodaju :)
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Zdravo agent...

Bi li mi pojasnio molim te to shto kazhesh za AUX prikljuchak... ako recimo odluchim da zhrtvujem neki obichni mp3 player samo za auto, shto je ok, shta bi mi tachno josh trebalo da dobijem optimalni zvuk... mislim, kakav tachno kabal treba da se nabavi i da li toga uopshte ima kod nas... sigurno postoji u nekoj svashtari u piramidi ili kod kineza... dobro bi mi bilo da znam shta da im trazhim...
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Da ne zaboravim, hvala za savjet za onu improvizovanu navigaciju... uglavio sam uspjeshno HTC MyTouch 4G i sa iGo aplikacijom odlichno radi... jedino shto josh nemam punjach u kolima pa mi je baterija nedovoljna za duzhi put...
Imam josh jedno pitanje, mozhda ti je tako neshto zapalo za oko dok si razgledao sitnice za auto... treba mi neko pomagalo da okachim klincu tablet da gleda crtani dok putujemo... zamishljam kako bi to trebalo da izgleda, iako nishta slichno nisam vidio... mozhda postoji neka fotrola sa kajshevima tako da mozhe da se prichvrsti za sjedishte...
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

@ivan
Moja konstatacija se odnosi na zvuk sa iPod-a (classic, 160GB, poslednja generacija sa hard diskom), gde sam na Aux priključak kola doveo signal sa headphones out, odnosno izlaza za slušalice, običnim 3.5mm-3.5mm kablom. Zvuk mi deluje pomalo tiho/prigušeno, doduše, ni radio mi nije nešto previše glasan (nikako da narežem neki CD, da isprobam kako to zvuči).
Ono što sam mislio je da na iPod-u konkretno glasniji zvuk na izlazu dobiješ ako koristiš audio izlaz (line out) preko njegovog standardnog konektora, a ne izlaza za slušalice.
Što se tiče nekog MP3 plejera (a većina nema poseban line-out), nisam siguran da može nešto posebno da se eksperimentiše, player pojačaš do daske, pa vidiš na šta liči. Sad, uvek bi moglo da se poigra sa nekim pojačalom za slušalice, no to je već druga priča :)
Po pitanju nosača za tablet, to još nisam gledao, ali baciću sutra pogled pa ti kažem. Koja dijagonala je u pitanju?
Moj klinac je još uvek mali (ima 20 meseci), pa se zabava u putu svodi na jedenje kifli :) No, tablet će biti svakako vrlo uskoro aktuelan..
Inače, mislio sam da okačim i mali review sedišta za klinca, vrlo sam zadovoljan, pa da podelim, no ne stižem nešto ovih dana.
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Hvala... evo nashao sam ovo za tablet... http://www.kupujemprodajem.com/Univerza ... -oglas.htm .... to je manje vishe sve shto ima kod nas za pristojan novac... inache moj klinac je 16 mjeseci ali mu je dosadno nakon shto se potroshe gradski pejzazhi pa da probamo sa crtacima... a kad si pomenuo sjedishte, mi smo uzeli skoro neko bellelli ili tako neshto u aksi... super je... to je za 9-18 kg... i nije sa isofixom nego obichno za pojase... kazhem odlichno izgleda, praktichno je i poprilichno se jednostavno montira, a mali se ne zhali, he he, tako da smo vrlo zadovoljni... pogledacu jednom koji su detalji tog modela pa cu da dodam...
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by miki62 »

Hvala Ivane, ovaj link radi. :)
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by zec »

AgentOrange wrote: Što se tiče nekog MP3 plejera (a većina nema poseban line-out), nisam siguran da može nešto posebno da se eksperimentiše, player pojačaš do daske, pa vidiš na šta liči.
Ne preporucujem da pojacas do daske, jer ces izobliciti signal koji salje MP3, a mozda postoji mogucnost da ostetis ulaz u sistem koji imas u vozilu.
Kad prikljucis, polako pojacavaj MP3 pa pronadji gde je najbolji odnos glasnoca - izoblicenje.
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

zec wrote:
AgentOrange wrote: Što se tiče nekog MP3 plejera (a većina nema poseban line-out), nisam siguran da može nešto posebno da se eksperimentiše, player pojačaš do daske, pa vidiš na šta liči.
Ne preporucujem da pojacas do daske, jer ces izobliciti signal koji salje MP3, a mozda postoji mogucnost da ostetis ulaz u sistem koji imas u vozilu.
Kad prikljucis, polako pojacavaj MP3 pa pronadji gde je najbolji odnos glasnoca - izoblicenje.
Ovo sam mislio iz dva razloga, prvo zašto što je zvuk (bar meni) nešto tiši, a drugo zato što sam uglavnom dobijao bolje rezultate kada pojačam plejer do kraja, a zvuk regulišem na zvučnicima, ili u ovom slučaju, radiju. Naravno, isprobaj koja ti varijanta više odgovara :)
Post Reply

Return to “Cruze”