Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by miki62 »

Potrosnja uveliko zavisi i od stila voznje, mozda imas "tezu" nogu na gasu. ;)

A sto se tice poklopaca za ulu felne, bojim se da oni idu uz nove i da se ne prodaju zasebno... sem, pogledaj kod nekog vulkanizera ili na otpadima.
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Lukavi...Evo gledam deklarisanu potroshnju za tvoj model od 141 KS i iznosi oko 6.5l prosjek... Osim ako imash automatski mjenjach onda je razumljivo da troshish toliko... Mislim, razumljivo je da i sa manuelnim troshish toliko... Ja mislim da je fabrichka potroshnja koja se daje za atmosferske benzince chista obmana... Ne znam kakvi su standardi mjerenja propisani ali mislim da to nema veze za potencijalom tih motora... Kod dizela je neshto drugachije jer gotovo sve shto mogu ostvare na malo obrtaja kad je i potroshnja manja... Na visokim obrtajima ih nema potrebe voziti jer nema ni obrtnog momenta a i snaga skoro maksimalna se postizhe vec na 3000 obrtaja... Mada i ja kod dizela u gradu troshim skoro 2 litra vishe nego je deklarisana potroshnja... Ali zato na otvorenom troshi kao po knjizi...
Ti si vjerujem kupio 1.8 model zato shto zhelish snazhan i pouzdan auto i da 'osjetish' svih 141KS na cesti i sav obrtni momenat kod preticanja pa i izmedju semafora... A da bi to pokazao cruze 'loche' benzin jer mora da vrti i vrti... Tvoju potroshnju chesto prijavljuju i vlasnici motora 1.6 chak i japanska vozila, a koreanci svi... Govorim o atmosferskim benzincima... Ne sumnjam da se to mozhe da smanji znachajno ali je pitanje da li si htio 'zvijer od auta' ili rolere...
Ne bi trebao da brinesh o tome mnogo, mada novchanik sigurno kuka po ovakvim cijenama...
alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by alexv011 »

Auto mi je skroz OK, LT+ oprema. Solidno opremljen bez primamljivih i korisnih "kerefeka" al OK. Sve sto vam je potrebno je tu.

Prvo sto mi se ne dopada je komletan audio sistem (CD300). Pocevsi od onih dugmica totalno glupo rasporedjenih, preko ocajnog displeja i menija koji izgledaju kao da su preuzeti sa nekog mobilnog telefona iz '90-tih, do toga da su ustedeli na twiterima i USB prikljucku. Neverovatno za auto koji kosta 18k evra sa 2.0 D motorom. Bruka.
Tu bih dodao i odsustvo Bluetooth hands free uredjaja koji bi se integrisao u taj vec pomenuti ocajni sistem.

Neverovatno je da dugmad koja se koriste jednom ili nikad u eksploataciji automobila, kao npr za ukljucivanje inf. o stanju puta ili regulisanje tona (evilajzera) imaju centralno mesto na konzoli a recimo tasteri klime i dovoda vazduha spolja su zavucei i "usitnjeni" ispred menjaca tako da ih jedva dohvatite.

Druga stvar koja mi se ne dopada je taster za blokadu zadnjih prozora. Kod svih drugih priozvodjaca taj taster istovremeno blokira i otvaranje zadnjih vrata iznutra (child lock) ali ne i ovde.
Deci mozete da blokirate prozore ali vrata mogu da otvore ... ili ih blokirajte mehanicki kao najjeftinijim modelima sa "klot" opremom.
lukavi
Početnik
Posts: 2
Joined: 24 Mar 2012 09:25

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by lukavi »

Imam manuelni menjac.. :P mozda je tolika potrosnja zato sto je kupljen 2010g. cim se pojavio :P verujem da su popravili potrosnju na ovogodisnjim modelima..
Po meni najveca mana kod cruza je sto mu posle nekog vremena ( meni posle 5mes. ) skripe zadnje kocnice pri uparkiravanju u rikverc..
Maki
Početnik
Posts: 1
Joined: 26 Mar 2012 01:06
Contact:

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by Maki »

Još nemam Cruze, ali baš volim ovaj auto. :)
Drago mi je da sam naleteo na forum gde ću moći da vidim mišljenja korisnika. Pozdrav svima i samo nastavite da pišete. :)
djoxon
Početnik
Posts: 4
Joined: 26 Mar 2012 16:20

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by djoxon »

A brate, ja u ovoga novijeg sa 5 vrata imam 2 utikaca kao za upaljac, jedan je kod mjenjaca a drugi ovamo iza kod nogu zadnje klupe i mislim da je taj namijenjen bas za te stvari.
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by SrdjanM »

Zimi je potrošnja strahovita skoro 8l/100km po gradu. Leti je manje
Image
Na otvorenom uz laganu vožnju može i manje
http://www.youtube.com/watch?v=JHhs716H ... ature=plcp

Jedna bitna mana:
ja nemam tempomat (odavno sam kupio auto i već 30000km iako ga manje vozim jer imam još jedan auto) i to mi smeta. Dešavalo mi se da mi na dužim relacijama predveče popusti koncentracija i Cruze nekako sam od sebe nabije 200km/h a da to i ne primetim.
ratko_kg
Junior
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2011 23:28

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ratko_kg »

djoxon wrote:A brate, ja u ovoga novijeg sa 5 vrata imam 2 utikaca kao za upaljac, jedan je kod mjenjaca a drugi ovamo iza kod nogu zadnje klupe i mislim da je taj namijenjen bas za te stvari.
I kod sedan verzije ima dva prikljucka za napajenje(upaljac uticnica)
Wanted
Junior
Posts: 12
Joined: 18 Dec 2013 13:18

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by Wanted »

widanovic wrote:uvek možeš sam da doradiš.... :)

kao ja na primer ;)
Pojasni, ako se ikako može :)
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by kobra »

alexv011 wrote:
Druga stvar koja mi se ne dopada je taster za blokadu zadnjih prozora. Kod svih drugih priozvodjaca taj taster istovremeno blokira i otvaranje zadnjih vrata iznutra (child lock) ali ne i ovde.
Deci mozete da blokirate prozore ali vrata mogu da otvore ... ili ih blokirajte mehanicki kao najjeftinijim modelima sa "klot" opremom.
Ne bih se slozio. Na audiju a6, takodje, moram kljucem, na otvorenim zadnjim vratima, da odradim "child lock"...
Post Reply

Return to “Cruze”