Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Stvari koje volim...

Za ocjenu chisto 10 kod Cruza je tempomat... Temeljim iskustvo na nekih 400km voznje... Ovaj sistem radi bolje nego shto i sam proizvodjach obecava... Svi tasteri su intuitivno postavljeni, do svih opcija se lako dolazi, sve akcije vrlo brzo kopchaju i pochinju da rade... Brzina ne oscilira ni kod znachajnih uzbrdica i padina, niti se osjeca da je doshlo do promjene rada motora, nema cimanja ni muchenja da se odrzhava brzina... Memorisana brzina se postizhe chak i kada je razlika od trenutne brzine veca od 50km/h... mislim da sam probao nekoliko puta sa razlikom od 55km/h i da je sve ishlo vrlo glatko... postizanje memorisane brzine, makar kod dizel modela, je vrlo uzbudljivo jer sistem ubrza za jako kratko vrijeme... Tasterima se takodje vrlo lako dodaje ili oduzima brzina u fino odmjerenim sekvencama... Usporavanje do memorisane brizne nakon preticanja je glatko... Nisam pokushao kako radi na granichnim briznama... na najmanjoj brzini od 40km/h cu probati kad se sjetim, a na velikim brzinama od preko 200km/h em nema gdje kod nas a da je bezbjedno (i legalno) niti imam potrebe za tim...
Da dodam da nemam neka velika iskustva sa tempomatima na novijim autima, tako da je moj sud krajnje subjektivan... dok sam birao auto probao sam nekoliko slichnih automobila od konkurentnih proizvodjacha, chak i njemachkih, i iako sam ih kratko vozio mogu reci da su imali manje ubjedljive tempomate...
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Stvari koje ne volim...

Kad je motor hladan i kad su hladna jutra (kakva su bila prethodnih nekoliko) mjenjach se ponasha pomalo cudljivo i tvrdoglavo... dosta je teshko ushaltati prvu i drugu... nakon nekog vremena se sve vrati u normalu... o ovome ne znam shta da mislim... pitam se da li josh neko ima slichna iskustva... planiram da pitam servis oko ovoga kad podjem na prvi pregled nakon 2000km koji je inache neobavezan i besplatan ali su mi ga preporuchili u autokuci... posmatracu josh malo da budem siguran da nisam pogreshno zakljuchio i doveo u vezu ovo sa hladnim jutrima, ali do sada se to nekako preklapalo... nisam nikad imao slichnih iskustava sa dizelima koje sam ranije vozio... niti sam chuo od drugih... ako neko ima ideju bicu mu zahvalan da je podijeli...
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by miki62 »

Na niskim temperaturama viskoznost ulja opada, znaci ulje postaje gusce, pa sinhroni u menjacu slabije "slusaju".
Sve u svemu, normalna pojava. :)
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

Hmm, ja sam primetio da je menjač malo tvrđi na 1. i 2. brzini (odnosno, da malo teže ulazi, kao da nije najprecizniji), ali nisam to povezao sa hladnoćom, mada evo sad ću malo više obratiti pažnju.
Rekli su ti da na 2000km dođeš na neobavezan i besplatan pregled? Jel to nešto fora za dizel ili generalno? Koja auto kuća i servis?
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

... Pregled nakon 2000km....

Kupio sam auto u Djelmash autu... I za njih chista desetka... Preciznije za prodavca koji se zove Bratislav... U najkracem, profesionalno!!! To je sve shto sam trazhio... Ako sam dobro shvatio oni svakom predlazhu taj pregled, nevezano o tipu motora.... Gledaju spone, kako su nalegli diskovi kochnica, overall stanje auta i slichno...

Hvala za odgovore vezano za mjenjach... to sa uljem je logichno objashnjenje... Zbunilo me je ipak shto to ranije nisam u tolikoj mjeri primjecivao... Dugo sam vozio golfa IV 1.9 TDi i nije bilo takvih problema....
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by miki62 »

U mnogome zavisi i od viskoziteta samog ulja, mozda si u Golfu imao redje ulje.
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by AgentOrange »

ivan wrote:Hvala... evo nashao sam ovo za tablet... http://www.kupujemprodajem.com/Univerza ... -oglas.htm .... to je manje vishe sve shto ima kod nas za pristojan novac... inache moj klinac je 16 mjeseci ali mu je dosadno nakon shto se potroshe gradski pejzazhi pa da probamo sa crtacima... a kad si pomenuo sjedishte, mi smo uzeli skoro neko bellelli ili tako neshto u aksi... super je... to je za 9-18 kg... i nije sa isofixom nego obichno za pojase... kazhem odlichno izgleda, praktichno je i poprilichno se jednostavno montira, a mali se ne zhali, he he, tako da smo vrlo zadovoljni... pogledacu jednom koji su detalji tog modela pa cu da dodam...
Nisam našao nigde jeftiniji nosač, hvala za link!
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by 021 »

Imaš i na Limundu,

mada su cene iste ili više:

http://www.limundo.com/pretragaLimundo. ... Tra%C5%BEi
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ivan »

Dobio sam danas drzach za tablet i reklo bi se da valja svaki dinar... Shto i nije mnogo... Nisam ga josh probao u autu ali djeluje dovoljno chvrsto da zadrzhi tablet preko rupa i naglih kochenja... Izradjen je od najfinije kineske plastike, he he...

... Nego, zanima me jedna stvar...

Neki dan sam vozio otvorenog prozora jer je bilo malo sunca i toplije... I onda se parkiram ispred zgrade i dok sam izvadio bebca iz auta i njegove rekvizite, zaboravim da zatvorim prozor... I iako sam povratio vjeru u poshtenje komshijsko, jer mi nishta nije nestalo, pitam se da li postoji opcija sa centralnim zakljuchavanjem koja podrazumijeva i automatsko zatvaranje prozora... Nije da se bez ovoga ne mozhe, ali nije logichno ni da ne postoji... Moja losha navika da ne zatvaram prozor je i nastala na iskustvima starog auta koji je ovo predano radio za mene... Ne znam tachno ni shta bi se desilo sa alarmom ako je prozor ostao otvoren a neko proba da se posluzhi nechim iznutra... Malo sam chachkao ona podeshavanja vezano za kljuch i daljinsko zakljuchavanje ali nisam nashao nishta o prozorima... Nisam nishta nashao ni u originalnom manualu, pa se bojim da ovo nije opcija... U tom sluchaju sve ovo spada u kategoriju 'ne volim - mada nije strashno'...
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by widanovic »

uvek možeš sam da doradiš.... :)

kao ja na primer ;)
Post Reply

Return to “Cruze”