Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Goran AR
Početnik
Posts: 1
Joined: 06 Jan 2014 19:50
Location: Beograd
Contact:

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by Goran AR »

Obozavam svog Cruze-a,uzeosam ga 15.03.2012 ,i presao do sada 50000 km,bez greske(ako ne racunam da mi je blokirala brava prtljaznika,ali mi je servis zamenio za 20 min,u Autoprometu)
Uzeo sam ga za posao i zaistame dobro sluzi.
Prenjega vozio sam Opel Astru,ali sam se brzo navikao na njegove dimenzije i parkiranje.
Dobar za grad,ali i za duze putovanje.
domi26
Početnik
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2015 14:02

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by domi26 »

Chevrolet Cruze 2009 1.6 LS 83 kW 115.000 km pređenih
Ono sto ne volim je
1. Prevelika potrosnja (za razliku od opisane u prodajnom salonu)
2. Lim mu je osjetljiv, boja otpada samo tako
3. Nekako je trom, ima 110 ks, ali sporo poteze, a puno trosi. Jedino nakon 100 km/h onda bas ide
4. Gepek se ne otvara, jedino daljinskim kljucem
5. Alarm se pali sam od sebe, bez razloga
6. Teze uletava u rikverc, treba malo "napumpat" kvacilo
7. Iznutra ona folija na otvaranju vrata je prekrhka i lako otpada i vec jedno 20 puta si rezem prst
8. Radio svijetlo se gasi, elektronika crkava, jedino radio on i off onda proradi
9. Ne hvata mi radio stanice, spremim ih i nakon par dana ili isti dan on sve izbrise
10. Servo volan je otisao nakon par mj od kupnje, s tim da je nov kupljen u salonu
11. Klima otisla isto relativno brzo, kompresor otkazao
12. Nema USB , sta su jednostavno mogli uz AUX ugradit
13. Nema zvucnika iza
Eto za sada je to, koliko znam, vjerojatno ima jos nesto vise
A sta volim
1. Udobnost
2. Odlicno se ponasa na cesti, stabilan je
3. Ima odlican izgled, kako izvana, tako iznutra
Eto ..

Zakljucak, auto je izgledom vrh, ali sta se tice performasni, ocekivao sam vise. Mislim, za te pare.. Koliko para, toliko muzike. Da sam dizel uzeo, mozda bi se manje zalio, bar za potrosnju. Ovako benzinac je sve, osim ekonomican.
markoZG
Početnik
Posts: 6
Joined: 15 Nov 2016 19:38
Location: Zagreb

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by markoZG »

Chevrolet Cruze 2.0 dizel, 125 konja, 2010. godina, LS

1. Plastika u unutrašnjosti, šest godina je prošlo, a kvaku suvozača iznutra ne mogu ni primiti koliko je oštra i sva je otišla. Isto tako plastika iznad instrument ploče počela se "linjati".

2. "Code" greška - Auto je vozio moj otac, sad je moj. Bio je u servisu dosta puta zbog te "code" greške, stalno mu se palila lampica. Uz to neki kablovi su gubili kontakt pa mu se ponekad nije htio upaliti auto. To je riješeno tek kad su izvadili sve kablove ecu-a, isprejali ih i vratili.

3. Lupkanje - prilikom neravnina grozno se čuje lupkanje naprijed i nazad. Čuo sam da je to od kliješta, al moguće i potrošenih selena i ležajeva.

4. DPF - kažu da je super, ja zasad nemam problema, tek jedanput mi se upalila regeneracija nakon čega sam ga vozio na malo višim okretajima i prošlo je. Ali nisam baš zaljubljenik u to. Dosad sam vozio benzinca pa mi je ovo nova stvar.

5. Servis - Ne znam kako je kod vas, ali kod nas jeb deru u servisima. Otac je morao u ovlašteni jer mu je to bio uvjet zbog leasinga. I to su bile cifre za poludit. Tipa osnovni servis 500 do 700 eura.
ipisiyi
Početnik
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2018 07:44

Re: Stvari koje volim i koje ne volim kod svog Cruze-a

Post by ipisiyi »

Pozdrav ljudi!

Planiram da kupim ovaj auto, kao što su se većina prijatno iznenadila tako sam se i ja sam prijatno iznenadio. Auto lepo ide, udoban je, dopadljiv je veoma ali postoje stvari koje su frustrirajuće posle PRVE, PROBNE vožnje:

1 - Elem isčitao sam sve vaše komentare i spreman otišao na probnu vožnju i evo me ovde kukam za naslonom za ruku!!! Ja prosto ne mogu da verujem koliko je retardiran naslon za ruku toliko da razmišljam da odustanem. Možda vam se čini preterano ali navika je čudo. Prosto, dok vozim, ruku non stop držim na tom čudesnom naslonu. Naslon kada se izvuče, čak i da može da se fiksira mi je prekratak :((((((

Moje pitanje je da li može da se reši dotični problem i kupi se neki univerzalni naslon normalne dužine a da paše??? Da li je neko uspeo da bar fiksira naslon???

2 - parking senzori su nekako spojeni sa sigurnosnim pojasevima tako da ako vam recimo suvozač nije vezan a vi krenete da se parkirate nećete dočekati da vam se oglase već ćete razbiti auto. Užas.

Da li postoji uopšte opcija da parking senzori rade bez sprege sa sigurnosnim pojasevima ???

HVALA NA ODGOVORIMA :)
u nadi da postoje rešenja i da ću postati vlasnik cruza
Post Reply

Return to “Cruze”