Cruze 2.0 diesel 163 KS

AlexAlex
Junior
Posts: 10
Joined: 22 May 2012 00:03

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by AlexAlex »

alexv011 wrote:Ja sam pre kupovine takodje pokusao da nadjem negde bar dijagram snage i momenta ali uzalud.
Jedino sam na nekom ruskom sajtu video da je to DOHC motor sa 16v., unapredjena verzija motora od 150 Ks i 320 Nm (SOHC) koji se ugradjivao od 2009....
Cini se da je ovo jedan od novijih GMovih motora.

Zanimljivo je da kod nas ne mozete da kupite Astru sa ovim motorom. Ugradjuje se i u Insignije.
Sve u svemu, po sistemu rekla kazala, cini se da je ovo OK, svremeni, motor.

Cudno je da GM odn. Opel ili Chevrolet nemaju nikavu potrebu da o ovako bitnoj stvari daju jasnu i preciznu inf. na svojim sajtovima.

Mozda bi mogao bi neko iz ovlastenih servisa da se ukljuci u diskusiju i pruzi nam vise informacija.
Radi se o novom VCDi motoru sa 16v , 320Nm obrtni momenat , Italijanskog proizvodjaca motora.
alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by alexv011 »

Ne, 2.0 dizel od 163 KS ima obrtni moment od 360 Nm, 16 ventila i dve bregaste (DOHC). To sve znam ali nigde ne postoji dijagram snage i obrtnog momenta kao sto recimo Reno ili Mercedes i niz drugih proizvodjaca to objavljuje cak i u svojim prospektima.

Motor koji ti vozis je (2009.) od 150 Ks i 320 Nm, 16v, OHC i uparen je sa 5-to stepenim menjacem.

Motor od 163 KS je uparen sa sestostepenim menjace i isporucuje se od (nekog meseca) 2011. god u modelima za 2012. godinu.
Taj motor je zamenio dizel motore od 125 i 150 KS.
Miodrag
Početnik
Posts: 3
Joined: 07 Jul 2012 19:35

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by Miodrag »

Cao svima!

Vidim da ima dosta ljudi koji se interesuju za novi dizel motor u kruzu. Ja sam vlasnik modela iz 2009 sa motorm od 2.0 od 125 ks u opremi ls plus. Ovaj motor razvijen je od strane italijanske firme VM motori i ima oznaku A 420 SOHC. Koranci su kupili od navedene italijanske firme licencu za proizvodnju ovog motora pa se pored kruza moze naci i u vozilima kije i hjundaija poznat kao 2.0 CRDI. Naravno ova poslednja verzija koja je koriscena na kruzu je i najsavremenija, medjutim nedovoljno da bi se ispunili euro 5 i 6 standardi. Zbog toga je GM odlucio da se posveti razvoju novih dizel motora. Od 2011 svi novi dizel motori koji se budu prizvodili za potrebe GM koncerna bice razvijani bas u koreji. GM je u saradnji sa ljudima iz firme VM motori razvio novu pletu dizel motora od 1.7; 2.0; i 2.2 L. Motor od 2.2 L zapremine moze se naci u redizajniranoj kaptivi. Ostala dva motora su nasla upotrebu u kruzu. Manji dizel agregat od 1.7 L zapremine duze vremene je u ponudi na trzistima evorope kako u kruzu sa 5 tako i u kruzu sa 4 vrata. Neki ce sada pomisliti da je rec o opelovom motoru od 1.7 litara, medjutim od njega je uzet samo blok, sve ostalo je potpuno novo razvijeno. Razvija snagu od oko 130 ks i obrtni moment od oko 300 Nm. Ima i start-stop funkciju. Drugi agregat od 2.0 L je potpuno nov motor i nema nista slicno sa motorima iz opel insignije. Uporedite zapremine motora iz insignije i kruza i sve ce vam biti jasno. Ima dve bregaste osovine u glavi motora koje pokrece LANAC, a ne kao kod insignije zupcasti kajs. O performansama malo sta mogu reci. Najbolje je zakazati test voznju.
Last edited by Miodrag on 23 Jul 2012 22:44, edited 1 time in total.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by widanovic »

Veoma lep tekst, usput dobrodošao na forum. I da ja dodam još jednom, ne postoji Opelov motor, svi motori su potpisani od strane GM-a, e sad to što se ugrađuju u Opela to je druga stvar.
Miodrag
Početnik
Posts: 3
Joined: 07 Jul 2012 19:35

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by Miodrag »

Hvala "widanovic" -u. U pravu si za motore, ali sam ja ipak zeleo da na jednostavan nacin objasnim o kojim motorima iz GM koncerna je rec. Nisam hteo da zamaram ljude sa brojcanim oznakam motora :D
slobam
Početnik
Posts: 3
Joined: 22 Jul 2012 21:26

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by slobam »

Cao,

Pozdrav svima kao nov clan. Trenutno ovaj model sa zavidnim nivoom opreme na akciji je 14700 EUR. Cinimi se da je to best buy.. e sada mnogo je tu pitanja i dilema pa vas molim za pomoc.
1-kada se radi veliki servis i koliko kosta
2-koja je potrosnja ovog motora imajuci u vidu da je novi motor sa 6 brzina
3-da li ga vozi neko i kakvi su utisci
4-nigde ga nema kao test vozilo, ili gresim?
5-kakva je buka pri vecim brzinama, jel moze da se normalno prica u kolima na 150 ili dranje.
6-pomozite mi da odlucim, rezervisao sam ga stize u petak :)
7-Iskustva sa Autoprometom / servisom?

Hvala unapred i pozdrav!
Miodrag
Početnik
Posts: 3
Joined: 07 Jul 2012 19:35

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by Miodrag »

Cao Slobodane!

Imam par odgovora na pitanja koja si postavio. Veliki servis kod kruza sa novim dizel motorom od 163 KS se radi tek na 240 000 km ili 10 godina tj. sta pre dodje. Evo link gde mozes naci uputsvo za upotrebu chevrolet - ovih voizila u srbiji - http://www.chevrolet.rs/za-vlasnike-aut ... trebu.html. Izaberi ''Cruze MY12 2012'' i na strani 254 u poslednjem redu se nalazi podatak koji tebe interesuje. O ceni je tesko govoriti, jer jos retko ko poseduje kruza sa navedenim motorom, a sa sigurnoscu mogu da kazem da jos niko nije presao 240000 sa istim :). Za podatke o potrosnji mogu da ti preporucim sledeci link http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2. To je jedna nemacka internet stranica na kojoj vlasnici unose podatke o potrosnji kao i o troskovma odrzavanja automobila. Naravno ja sam podesio jezik na engleski i uneo podatke za trazeni model tako da mozes odmah videti rezultate. U desnom gornjem uglu mozes naci minimalnu, srednju i maksimalnu potrosnju koje se dobijaju od vrednosti koje su uneli vlasnici. Takodje je interesantan i histogram da desnoj strani koji pokazuje ucestanost potosnje. Prema njemu rekao bi da je prosek negde oko 6.5 l/100km. Pri 150 km/h buka u kabini je na sasvim zadovoljavajucem nivou. Ja posedujem dizel verziju sa 125 ks tako da znam iz iskustva. "Dranje" mozes slobodno da zaboravis :lol: . Toliko od mene. Pozdrav i nek ti je sa srecom sa novim "kolicima"
slobam
Početnik
Posts: 3
Joined: 22 Jul 2012 21:26

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by slobam »

Hvala puno na pomoci,

Odoh do salona da ga pogledam jos jednom, mislim 99% da cu postati vlasnik belog cruza, i to za par dana.

Pozdrav
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by pevac54 »

Zdravo Slobo,
Koliko vidim dobio si sve tražene informacije u vezi auta koji kupuješ i nadam se da su ti pomogle kod odluke. Što se tiče servisa, nije bitno gde ga kupiš, imaš toliko ovlašćenih servisa da ako ne budeš zadovoljan uslugom u jednom, možeš da ga promeniš a da ne gubiš garanciju. Svi su oni umreženi tako da kad ukucaju broj šasije imaju sve podatke o svim intervencijama koje si imao.

Nadam se da će mo se videti na našim budućim skupovima.

Pozdrav
slobam
Početnik
Posts: 3
Joined: 22 Jul 2012 21:26

Re: Cruze 2.0 diesel 163 KS

Post by slobam »

Cao svima,

Hvala na pomoci u odabiru, stigao Cruze 2.0, 163 Horse power.
Ide lepo ne mogu se zaliti, ne znoji se na 160-180 :).

Cekam da prodje bar 2000 km da oceni potrosnju.

Mogla je muzika da bude malo bolja, npr na ford mondeo ghia2.0 full oprema, 2001god kojeg i dalje imam ne moze da se poredi. ima jos tu par sitnica ali generalno ne mogu da se zalim, best buy definitivno trenutno.

Evo i slike :).

Pozdrav
Attachments
photo.JPG
photo.JPG (507.92 KiB) Viewed 16750 times
Post Reply

Return to “Cruze”