Servisni intervali

AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Servisni intervali

Post by AgentOrange »

Pozdrav svima!
Od juče sam vlasnik novog Cruze 1.6 u LT+ opremi, pa je vreme i da proverim neke stvari. Dakle, koji su tačno servisni intervali kod nas, do sada sam video par oprečnih informacija...
Stalker
Junior
Posts: 58
Joined: 26 Sep 2011 11:49

Re: Servisni intervali

Post by Stalker »

To bi trebali da pitate one koji su vam prodali automobil.
Ili zvanični servis.
Pogledajte i uslove garancije gde je podatak i najrelevantniji.

U EU je servisni interval 30k km ili 12 meseci, a ovde je uobičajeno da se takav prepolovi, dakle 15000km ili godinu dana.
Posle isteka garancije (nije li ironično, jer je kod novog automobila lakše postići više) slobodno možete to produžiti na 20k km ili 12 meseci. Naročito ukoliko budete ugradili TNG i naravno uz uslov (sa ili bez TNG, bez bar onih 10-tak % pređenih km) da koristite što kvalitetnije gorivo (evropremium benzin).
Prve godine je dobro da servis odradite na 15k km ili čak 10k km.
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Servisni intervali

Post by 021 »

AgentOrange, u servisnoj knjižici, mislim strana 233 su Servisni radovi i održavanje.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Servisni intervali

Post by AgentOrange »

Znam za servisnu, nego sam hteo da proverim u praksi da li ima nekih promena. Dobio sam dobre informacije što se tiče šta se radi i kada, koliko sve košta, od ovlašćenog servisa u Požarevcu (u BG nisu raspoloženi za priču preko telefona). Koga zanima više, šaljem fajl na mail...
Inače, u Bg su servisi za cca 4000din skuplji.
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Servisni intervali

Post by 021 »

Možeš meni poslati na mail, a možeš i napisati ovde. Mislim da bi sve zanimalo gde se može povoljnije proći.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Servisni intervali

Post by AgentOrange »

Daklem, evo dokumenta koji sam dobio iz servisa u Požarevcu (Mirkos).
Koliko sam mogao da primetim, u Vršcu su još malo jeftiniji, u BG najskuplji.
Ako neko ima još informacija, neka slobodno piše..
Attachments
cruze.xls.rar
(7.53 KiB) Downloaded 752 times
ratko_kg
Junior
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2011 23:28

Re: Servisni intervali

Post by ratko_kg »

Zasto na prvom servisu menjaju filtere vazduha i kabine? Kad u servisnoj pise da se filter vazduha menjana svakih 60000 km/4godine ,a filter kabine na svakih 45000 km/2godine. Fabricki parametri su bas veliki .Trebalo bi ih smanjiti.ali bas zameniti na 15000 km mislim da je malo rano.
Jeli to stvarno potreba ili dodatna zarada za servise?
Kakva su vasa misljenja po ovom pitanju?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Servisni intervali

Post by miki62 »

Izvinjavam se na OFF-u.

@ratko, filter motora bi trebalo menjati najvise na 30 000km, s`tim sto se taj period skracuje ako se vozilo eksplatise vise od 80% u gradskim uslovima. Pogledaj filter vazduha posle, recimo 10 000 km, i sve ce ti biti jasno.
A sto se tice polen-filtera (ili, filtera kabine), taj bi trebalo menjati na svakih 4-5 000, kroz taj filter dises u kolima, i za relativno kratko vreme voznje u gradu on postaje toliko crn od prljavstine da prosto covek ne treba dozvoliti sebi da dise kroz kesu od "usisivaca"

Savet svima koji su u garanciji> menjajte polen filtere cim se zaprljaju, i to sami u privatnoj reziji, a serviserima na redovnom servisu naravno to ne pominjati.
Ja bar tako radim, ipak su mi moja pluca najvaznija. 8-)

Edit: Mozda ce ovo nekom zvucati suvisno, ali samo da podsetim, kod vozila koja ne poseduju filtere kabine, vazduh stalno cirkulise i cist i prljav, dok se kod vozila sa filterom, na filteru zadrzavaju cestice cadji a i bakterije i virusi, koje se konstantno putem cirkulacije vazduha, doziraju u kabinu. Posebno kada se koristi klima uredjaj, vlaga iz isparivaca klime stalno vlazi filter, te se na njemu stvaraju idealni uslovi za razvijanje raznoraznih virusa kao sto je koksaki koji cak i posle lecenja moze ostaviti ostecenja na srcu i ....
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Servisni intervali

Post by 021 »

Pošto mi se bliži prvi servis (godina dana) pokušao sam da dobijem informacije o ceni prvog servisa.
Do sada sam dobio samo dva odgovora:
- AC Brajić - 12.540 din
- Ćircom - 14.000 din
Da li je neko od vas radio prvi servis, gde i po kojoj ceni ?
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
ratko_kg
Junior
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2011 23:28

Re: Servisni intervali

Post by ratko_kg »

centar Boban Beograd oko 10000.
isto kazu i u Auto Mirkos Pozarevac
Post Reply

Return to “Cruze”