Čelične felne i zimske gume

User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by stefanudrea »

http://www.anvelonet.ro je doba guma kod nas. Nisu skupe, ali su dobre.

1 euro=4.2 lei
1 euro= 100 dinara
MasterMind
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Jul 2011 01:39

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by MasterMind »

Poruka uklonjena po želji administratora.
Last edited by MasterMind on 29 Sep 2011 21:12, edited 1 time in total.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by widanovic »

Pa sad da težina direktno utiče na bolju vožnju svi bi zimi nosili džak peska u gepeku. :) Pročitaj teoriju koju su pisali stručnjaci... http://www.chevroletforumserbia.com/vie ... p?f=38&t=4
A uvek možeš izabrati više dimenzija guma(čak i pri kupovini novog automobila, zavisno od paketa opreme dobijaš drugačije pneumatike). Po meni uvek je bolje zimi staviti užu, a višu gumu jer tada auto bolje leži, a i smanjuje se mogućnost oštećenja felni usled rupa.
MasterMind
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Jul 2011 01:39

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by MasterMind »

Poruka uklonjena po želji administratora.
Last edited by MasterMind on 29 Sep 2011 21:11, edited 1 time in total.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by uros »

Hmm, ja nisam nikakv ekspert za automobile/vožnju, samo vozač sa dugogodišnjim iskustvom i mnogo kilometara u rukama, sa raznoraznim vozilima od krševa do nekih sjajnih komada kojih se sa nostalgijom sećam.
Ovo što piše @MasterMind ima sasvim logike i u praksi potvrđeno, dobro je što si i ovde kolega, hvala na poščnim savetima.
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by 021 »

MasterMind, molim te postavi tabelu o kojoj pišeš.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
rade.dju
Početnik
Posts: 1
Joined: 20 Aug 2011 15:44

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by rade.dju »

Zdravo,interesuje me posto sam diskusiju procitao,sta mislite o stvaljanju guma dimenzija
205/55 R16. Moj drug isto ima kruza kao i ja,stavio je kleber zimske 205/55 R16 i prezadovoljan je bio celu zimu.Cak kad je isao na zimovanje nije bilo problema.Interesuje me vase misljenje o dimenziji 205/55 R16. Unapred hvala na odgovoru.poz
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by widanovic »

Mislim da ti je dobar odabir mada bih ja lično da imam Cruza stavio pre MICHELIN 205/60 R16 ALPIN A4 92H GRNX čija je cena oko 13.500,00 din jer ipak bolja guma zimi dosta znači. A koliko znače sam se uverio kada sam prosle zime pokušao da isteram kevinog avea sa letnjim gumama iz garaže i nisam uspeo, onda sam ušao u ćaletovog avea u susednoj garaži koji je imao winteru i bez problema isterao auto. A uvek biram višu gumu jer felne na našim putevima se krive kao lude, barem ih ja često sa puno uspeha krivim. :)
MasterMind
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Jul 2011 01:39

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by MasterMind »

Poruka uklonjena po želji administratora.
Last edited by MasterMind on 29 Sep 2011 21:11, edited 1 time in total.
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Čelične felne i zimske gume

Post by SrdjanM »

Ja sam zimus vozio Michelin 205/60 R16 Primacy ALPIN PA3 92H i mogu reći da se puno čuju po mokrom asfaltu. :(. Auto jeste nešto stabilniji ali je zahvaljujući TC, ESP i EBD-u izuzetno stabilan i sa letnjim gumama i po snegu. Gume su sa sitnim šarama i ružne. Video sam Cruze sa Goodyear zimskim gumama i izgleda mnogo lepše. A4 i PA3 izgledaju isto. Abs me na ledu i snegu nervira jer je preagresivan i prebučan i isuviše se trudi da ukopa auto u mestu, bar kod dizela i mislim da su preforsirali diskove koji su 6cm većeg prečnika nego kod benzinca.
Image
Post Reply

Return to “Cruze”