Lupanje u amortizerima Cruze

vlekic.ts
Početnik
Posts: 9
Joined: 16 Sep 2015 20:49

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by vlekic.ts »

Pozdrav kolege. Od relativno skoro sam vlasnik cruza 1.6 113ks.
Cujem zvuk, slican ovom sto ste u temi opisali, kao da potice od amortizera, takodje samo po sitnim neravninama.
Trap prekontrolisan, nije do njega.
Jel neko kod nas uspeo da otkloni ovaj zvuk uz pomoc predstavljene metode sa oprugom, cija je uloga da utegne celjust kocnica? Ako jeste, u kom servisu mu je to poslo za rukom :D
Ili je ipak do neke fabricke greske u amortizeru, koji inace ima "primamljivu" cenu od 15k din ;)
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by bla, bla »

To lupkanje je samo od klešta kočnica i ni od čega drugog. U njima ima malo lufta i tu popravke nema. Možeš eventualno da zameniš cela klešta ali niko ne može da ti garantuje da ti i nova neće lupkati.
Kratkotrajno rešenje je da ti majstor na tom mestu stavi dosta neke masti i to će ublažiti lupkanje ali za kratko vreme...
vlekic.ts
Početnik
Posts: 9
Joined: 16 Sep 2015 20:49

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by vlekic.ts »

Hvala na odgovoru.
Mislio sam da klesta mogu da proizvedu samo zvuk zveckanja, ali probacu sa podmazivanjem vodjice, cisto da resim misteriju kod svog auta. Koliko sam razumeo sam sraf oko kojeg se okrecu klesta je nesto manjeg precnika pa tu i nastaje luft koji prouzrokuje ove zvukove.
Samo jos jedno pitanje, u slucaju kada je pred zamenu onaj lezaj na vrhu amortizera tj.u solji, koji su simptomi?
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by bla, bla »

Simptomi su isti, odnosno isto tako lupka!
Ali ti nisu šolje amortizera jer bi se to videlo/čulo na kontroli trapa.
Ta klešta su "greška" na cruzu :roll:
Samo stavi što gušće masti i videćeš...
Pozdrav! :!:
markoZG
Početnik
Posts: 6
Joined: 15 Nov 2016 19:38
Location: Zagreb

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by markoZG »

Evo da se i ja javim sa istim simptomima. Lupkanje prilikom prelaska preko neravnina. Mislio sam da se radi o selenima ili ležajevima, možda i amortizerima, ali očito sam bio u krivu. Nego, jel nekome radi gepek? Pročitao sam zanimljivo post na našem hrvatskom forum.hr-u gdje čovjek kupuje Cruze i zove petoricu likova na oglas, a četvorici ne radi gumb za gepek :)
Naravno, ne radi ni meni. Promijenio u servisu dok je još bio pod garancijom ali opet je otišao. Sad bagra traži 800 kuna za taj mali prekidač što je više od 100 eura. Čuo sam da na ebayu ima za nekih 5 eura ista stvar.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by zec »

Sigurno ima nekih majstora tamo koji mogu da podignu auto i pogledaju tacno sta se desava. Moze biti neka glupost ili da je dotrajao neki deo oslanjanja. Sam pregled ne bi trebalo da bude skup. Ne znam cenu delova u HR. Problem sa delovima u SRB je sto mogu biti sumnjivog kvaliteta pa mi HR deluje pouzdanije.
markoZG
Početnik
Posts: 6
Joined: 15 Nov 2016 19:38
Location: Zagreb

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by markoZG »

zec wrote:Sigurno ima nekih majstora tamo koji mogu da podignu auto i pogledaju tacno sta se desava. Moze biti neka glupost ili da je dotrajao neki deo oslanjanja. Sam pregled ne bi trebalo da bude skup. Ne znam cenu delova u HR. Problem sa delovima u SRB je sto mogu biti sumnjivog kvaliteta pa mi HR deluje pouzdanije.
Ma ima i kod nas svega. I muljaže s tim dijelovima i ugradnje starih dijelova. Čuda neviđena rade. Našao sam odličan servis pa ću to tamo riješiti. Najbolje je na preporuku ići. Sve drugo je rulet.

Meni se čuo taj neki čudan zvuk kod 1800 okretaja, i kad dajem i kad puštam gas. Kao nekakve vibracije, baš gadno. U službenom ga spajali na komp tri puta, ništa. Kažu to je normalno.
Odem u taj servis po preporuci, dvojica sjednu u auto, ja iza. Nakon minutu vožnje, ovaj prvi kaže:
"Ok, sad znam što je, idemo natrag".
Čekao sam nekih 15 minuta, platio pola radnog sata (75 kn). Neko crijevo je pritiskalo konektor i kod 1800 okretaja, kad su vibracije najjače, to se tak čulo. Nakon ovoga, ništa se više ne čuje.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by zec »

Servis je u ZG?
markoZG
Početnik
Posts: 6
Joined: 15 Nov 2016 19:38
Location: Zagreb

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by markoZG »

Da, u Zagrebu je, ali nije službeni. Otvorio ga je čovjek koji je prije radio na Opelima i za njega sam čuo na forumima. Iako sam bio jedanput, uvjerili su me da znaju što rade.
Post Reply

Return to “Cruze”