Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora servisa

Arpad
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2011 22:26

Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora servisa

Post by Arpad »

Poštovani,
05. Dec 2011
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa Code 82 greškom. Nakon pređenih 5900Km !! sistem je izbacio grešku, normalno zamena ulja, filtera (inače 90€), nakon drugog paljenja (pređenih 10km) opet izbacuje grešku. U Beoautu tvrde da je ovo "nov problem" i da čekaju feedback iz Koreje (tek nekolicina auta ima ovu grešku). S obzirom da ga vozim na relacijam i do 200km, redovno, ovo i nema smisla sa DPF-om...
Takođe bih voleo da podelite svoja servisna iskustva, jer imam osećaj da nema dovoljne informacije o tome ko radi dobro, a ko manje dobro.... :|
Hvala unapred i pozdrav,

Update 06. Dec 2011
Najzad priključili računar i poslali podatke na zahtev proizvođača. Auto i dalje izbacuje grešku. Iako sam dosad bio perfektno zadovoljan pre svega sa autom, zbog samog odnos servisa ovo mi kvari sliku. Iako tvrde da mogu da vozim auto, plašim se da ne bude veće havarije.
U svakom slučaju ovu storiju ću update-ovati redovno.
cruzeus
Početnik
Posts: 2
Joined: 06 Dec 2011 21:31

Re: Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora ser

Post by cruzeus »

Pozdrav. Evo da se prikljućim problemu. meni se isto pojavio kod 82 ali tek posle drugog servisa od kojeg je pređeno oko 4000 km, sveukupno 28000. Na prvom servisu je sipano ulje 5w-30 i nije bilo nikakvih problema iako fabrika preporučuje 5w-40. na drugom servisu je sipano 5w-40. to navodim samo kao podatak neznam dali ima neke veze. uglavnom proučavajući problem preko interneta koji se događa dobrom delu vlasnika ili je nemar servisera pa nisu resetirali računar za kontrolu kvalitete ulja ili je greška u samom računaru. Često se misli da se radi o nekom senzoru koji kontroliše kvalitetu ulja ali ustvari se radi o prikupljanju podataka, hladnih starteva, kratkih relacija vožnje i svih teških uslova rada. Meni su verovatno zaboravili resetirat računar koji je najavio skoru izmenu ulja na 30 000 km a ja sam je obavio nešto prije zbog proteklih godinu dana. Kod 82 se resetira na sledeci način. Okrenuti ključ u položaj za paljenje bez držanja kvačila (dakle motor se nece upalit) i tri puta pritisnit pedalu gasa unutar 5 sekundi.
Arpad
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2011 22:26

Re: Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora ser

Post by Arpad »

cruzeus wrote:Pozdrav. Evo da se prikljućim problemu. meni se isto pojavio kod 82 ali tek posle drugog servisa od kojeg je pređeno oko 4000 km, sveukupno 28000. Na prvom servisu je sipano ulje 5w-30 i nije bilo nikakvih problema iako fabrika preporučuje 5w-40. na drugom servisu je sipano 5w-40. to navodim samo kao podatak neznam dali ima neke veze. uglavnom proučavajući problem preko interneta koji se događa dobrom delu vlasnika ili je nemar servisera pa nisu resetirali računar za kontrolu kvalitete ulja ili je greška u samom računaru. Često se misli da se radi o nekom senzoru koji kontroliše kvalitetu ulja ali ustvari se radi o prikupljanju podataka, hladnih starteva, kratkih relacija vožnje i svih teških uslova rada. Meni su verovatno zaboravili resetirat računar koji je najavio skoru izmenu ulja na 30 000 km a ja sam je obavio nešto prije zbog proteklih godinu dana. Kod 82 se resetira na sledeci način. Okrenuti ključ u položaj za paljenje bez držanja kvačila (dakle motor se nece upalit) i tri puta pritisnit pedalu gasa unutar 5 sekundi.
Da, u servisu su odmah rekli da nije resetovan. kad sam se vratio u ponedeljak (posle 10km pređenih za vikend). Ali NE MOŽE SE RESETOVATI !! Ponovo su probali, i onda sam shvatio da su zamenili ulje bez i da su priključili na računar.. i naplatili satnicu. Ovo pominjem jer mislim da nisam jedini a ove zamene ulja u nekim slučajevima i nisu potrebne.. Inače sipano je 5w-30, ali ovo nema veze sa uljem. I sam sa probao na više načina da resetujem, bez uspeha.. dakle danas je 09. decembar, prošlo je nedelju dana od prijave greške...
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora ser

Post by 021 »

Arpade, da li je u pitanju servis Beoauto ?
Dobro je znati, pa da izbegavamo servise koji se tako odnose prema nama.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
Arpad
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2011 22:26

Re: Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora ser

Post by Arpad »

021 wrote:Arpade, da li je u pitanju servis Beoauto ?
Dobro je znati, pa da izbegavamo servise koji se tako odnose prema nama.
Jeste.. ali neću dizati tenziju oko ovog.. bar zasad. Ipak nikad nisam razumeo taj tzv. štancaj, pa daj sledećeg, odnos...
Mozda bi bilo pametno da napravimo post koji ce se baviti zadovoljstvom servisnih usluga, u širem smislu. Jer nekad i zamena ulja i ostale banalne stvari održavanja se urade neodgovorno, a da ne komentiram ovaj moj slučaj... Pa možda i ranking servisa, neka se takmiče, kao sav normalan svet koji nudi uslugu
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora ser

Post by zoran 8 »

ŠTO SE TIČE ZAMENE ULJA U OVLAŠĆENIM SERVISIMA(DOK SAM VOZIO AVEA),SVI SERVISI SU SIPALI GM 10W-40 POLUSINTETIKU ŠTO JE FABRIKA I PROPISALA,DOK SU MI U ĐELMAŠU REKLI DA SE SIPA VALVOLINE(KAO NEBITNA JE MARKA ULJA DOK JE POLUSINTETIKA).NARAVNO I CENE SERVISA SE RAZLIKUJU.NE RAZUMEM SE U MOTORNA ULJA ALI SMATRAM DA BI SVAKI OVL.SERVIS TREBALO DA SIPA U AUTO ONO ŠTO JE FABRIKA PROPISALA.MISLIM DA JE DOBRA IDEJA RANGIRANJA I OCENJIVANJA USLUGE,CENE SERVISA I CENE REZERVNIH DELOVA,JER TO SVE NAS INTERESUJE.POZDRAV SVIMA!!
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora ser

Post by 021 »

Arpade,
potpuno se slažem sa tobom i mislim da je ocenjivanje i rangiranje servisa odlična ideja.
Ipak smo mi mnogo platili vozila, a servisne usluge preplaćujemo da bi se tako odnosili prema nama.
Dobre treba istaći i pohvaliti, a loše kritikovati.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
Arpad
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2011 22:26

Re: Cruze 2.0 2011, Code 82 stalna greška, nema odgovora ser

Post by Arpad »

Evo najzad rešen problem :-), pa da podelim iskustva sa svima vama...
Cruze-a sa motorom Z20D1 (163PS, 2011) se ne resetuje (uvek) kao Z20DMH (150PS, 2009).
Kako je ovo drugi-treći primer nemogućnosti resetovanja računara (od svih prodatih sa motorom Z20D1!!), dosad nisu imali rešenja..
Ovo dole pokazuje koliko elektronike ima u Cruzu, koja potiče od Opela...
Naime resetovanje se vrši (kada klasično ne možete, iz uputstva, a ni putem računara u servisu) na način kao kod Insignia-e.
Prvobitan problem je bio da je board computer jednostavno "zaboravio" resetovanje nakon prvog ponovnog starta, kome je prethodilo i zaključavanje vrata...
To je sada ispravljeno i računar najzad pokazuje 100% vrednost za ulje.
Pretpostavljam da će vrlo brzo uraditi i zakrpu za softver kako bi se ovaj bug ispravio, naravno onima kod kojih će postojati isti problem..
Moram da pomenem da imam utisak da neko iz Beoauta čita ove postove.. :)
Jer su se na kraju stvarno profesionalno poneli i mogu da ih pohvalim.
Ipak ovo nije bio velik problem, ali dosta frustrirajući ;)

Hopefully, bude li neko imao isti problem (nemogućnost resetovanja računara nakon servisne intervencije, uz stalan prikaz Code 82) više neće morati da čeka na rešenje..

Pozdrav svima
Post Reply

Return to “Cruze”