Chevrolet Cruze 1.6 LS

milos_82
Početnik
Posts: 1
Joined: 07 Nov 2011 22:38

Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by milos_82 »

Da li vam se desava, pri hladnom startu motora, da vam variraju broj obrtaja motora...???? Kad je hladnije vreme, to je vece variranje, cak pocne da se i trese auto.....!!!! U servisu mi kazu da je to tako kod svih Chevrolet automobila. :o
U pitanju je motor 1.6 113KS.
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by 021 »

Ja nisam imao taj problem.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by zoran 8 »

NI JA NEMAM TAJ PROBLEM.NEKA GA STAVE NA DIJAGNOSTIKU.AKO IMA NEKI PROBLEM,TO ĆE SE VIDETI.DODUŠE MENI JE MOTOR SA 124 KS.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by widanovic »

Ja sam imao istih problema na sparku kada sam ugradio plin, mada je spark trocilindraš i dosta jeftiniji auto. To je prestalo, posle sledećeg štelovanja plina. Najbolje je da opet odeš do servisa, ali probaj kod nekog drugog.
yuta
Početnik
Posts: 4
Joined: 20 Nov 2011 14:27
Location: Vršac

Re: Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by yuta »

Pozdrav svima,
Imam 1,6 ls+ dve godine i oko 7 meseci.
Ova stvar sa promenom obrtaja motora pri hladnom startu mi se dešavala više puta.
Ja sam to shvatio kao "pokušaj" motora da radi na najminimalnijim obrtajima na momentalnoj temperaturi.
Ti verovatno kao i ja sačekaš. ono po starinski. koji minut da se motor ugreje i eto po meni nikakvog problema koji je i mene prvi put malo prepao.
Ovi što odmah krenu ni ne mogu to primetiti.
Mislim da ne treba preštelavati ništa a verujem da je softverski to moguće promenom broja obrtaja, ili ono što smo nekada ručnim saugom radili.
alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Re: Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by alexv011 »

koje gorivo sipas ?
Meni se desavalo na prethodnom autu da mi neravnomerno radi u leru, pogotovo kad je hladan, a onda sam presao na Evro premium 95 i sve je bilo ok.
Motor je mirno radio, smanjila se potrosnja, bolje je "hvatao" drugom (kad ne krecete iz mirovanja vec skoro stanete pa onda nastavite) ...
kada sam ponovo sipao BMB 95, opet drhtavica.
Zanimljivo evro BMB 95 mi bolje lezao nego BMB 98.

Probaj.
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by AgentOrange »

Nisam do sada imao trešenje, ali doduše, nisam ni 2k km prešao. Sipam samo evro bmb95.
Dexter
Junior
Posts: 13
Joined: 01 Apr 2012 12:38

Re: Chevrolet Cruze 1.6 LS

Post by Dexter »

To je normalno, obrati paznju da automatski sauh (da ga tako nazovem) dize obrtaje sto je niza temperatura i pokusava da spusti pa kada oseti da se kgusi onda opet dize obrtaje. logicno je to sto radi, uvek malo zadrhti kada spusti obrtaje dok se ne ugreje, osim ako kod tebe drasticno se oseca taj drhtaj.

To mi je isto na aveu i na cruzu, dok sparka niasam ni vozio kada je hladno :)

Aveo je cak imao neku foru da kada pustis gas krenu da padaju obrtaji i zadrzi malo na 1500o/min sto je opet logicno prilikom saltovanja ne dozvoli da izgubi totalno snagu na 800o/min ipak je to slab mogor (1.2)

Jedno vreme je aveo znao sam od sebe dok stojim u mestu da turira motor od 1500 do 3500... To je radio jedno vreme povremeno kao da je cistio nesto i samo je prestao to dA radi... Moze biti da je povezano sa benzinom, tada sam prestao da sipam na omw.

Inace obicno sipam evropremium ali moram da priznam da mi auto malo bolje vuce a u mestu isto radi motor, ne trese ni sa bmb a nekada mi e desi da bolje vuce sa BMB .... Nje uvek isti kvalitet benzina na istoj pumpi. Kod drugara, A3 kada sipa BMB podrhtava motor u leru dok evro bmb lepo i mirno radi. Potrosnja i meni i njemu je ista na obe vrste benzina, i malo bolje vuce.
Post Reply

Return to “Cruze”