Klima i odmagljivanje vetrobranskog stakla

Miloš
Početnik
Posts: 2
Joined: 18 Jan 2013 15:21

Klima i odmagljivanje vetrobranskog stakla

Post by Miloš »

Pozdrav svima
Ovih dana postadoh ponosni vlasnik Avea..po prvi put novog automobila :D
Hatcback Aveo 1.2 5v - vozilo s lagera...2012 godiste.
Zanima me da li postoji mogućnost, pošto se klima automatski uključuje prilikom uključivanja
ventilatora da duva u vetrobransko staklo i u kombinaciji soferka-noge, da se klima isključi.
Na svom starom puntu sam imao naviku da konstantno radi ventilator i da duva u soferku,
a da ne pričam po ovom vlažnom vremenu, kad mora non-stop da odmagljuje staklo.
Plašim se da će potrošnja goriva u vožnji u gradu i po ovom vremenu da skoči drastično.
I još jedno pitanje: kako ste zaštitili svoje ljubimce od krađe...da li se chevroleti uopšte kradu kod nas. Ima li smisla stavljati alarme,zedere..kandže,mandže i sl.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Klima i odmagljivanje vetrobranskog stakla

Post by miki62 »

Koliko znam nisu interesantni za kradju, ali ih zato obijaju zbog rezervnih guma-tockova, prve pomoci, PP-aparata... tako da ti savetujem alarm pod obavezno, a ni zeder ne skodi. ;)
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Klima i odmagljivanje vetrobranskog stakla

Post by zec »

Milose imas vec jednu temu gde se pominje nesto slicno pa pogledaj da li to moze kod tebe:
http://www.chevroletforumserbia.com/vie ... f=53&t=465
ili direktno
http://chevrole.org.ua/aveo/otklyucheni ... onera.html

U zdravlju i veselju da se sluzis novim autom. Ne zaboravi da stavis zimske gume ;)
Miloš
Početnik
Posts: 2
Joined: 18 Jan 2013 15:21

Re: Klima i odmagljivanje vetrobranskog stakla

Post by Miloš »

Jbga kad u ovoj krizi mora da se misli na svaki gram benzina, a ustvari ta klima osuši to staklo za čas a i ona i treba da se uključuje povremeno i zimi, zarad svog odrzavanja, pa su ljudi napravili da se automatski pali. Znači, koliko sam video samo se okrene onaj prekidač naopako, da ne daje kontakt klimi....super, brez mnogo muke....fala na pomoći. :D
Post Reply

Return to “Aveo”