nas aveo

pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

Imam aveo 1.4. vozio sam pet godina bez problema do pre neki dan. Blokiraju mi ventili prvog cilindra, kažu u djelmašu zbog lošeg goriva. sad pokušavam da lečim sa aditivima i čini mi se da ima šanse da se očiste. ako ne uspe mora da se skida glava motora. Ima li neko slično iskustvo?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Kako blokiraju ventili, jel u vodjicama? To nije dobro, koliko ti je presao auto?
Da li si redovno menjao ulje u motoru, i koje ulje si sipao?
Meni to lici na slabo podmazivanje glave motora, a ne na lose gorivo.
Ako blokiraju u vodjicama jedini lek je skidanje glave ciscenje obrada ventila i sedista, po potrebi zamena vodjica ventila i obavezna zamena gumica ventila.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Poslao @pevac54 na moju PP.

"Svake godine radim redovan servis pred registraciju u ovlašćenom servisu "Đelmaš". Tu menjaju ulje, filtere i sve što treba. Žuta sijalica povremeno treperi, povremeno svetli stalno, povremeno se gasi. Nije se palila pola meseca, jutros opet počela da treperi jedno dva tri minuta, a onda stalno svetli. Probao sam da ga malo produvam pa sam vozio dessetak km na 3000 obrtaja. Probaću još jednom sa aditivom, pa ako ne uspe mora u servis."



PS:@pevac54, slobodno odgovaraj na forumu, ne moras na PP, ovako ce mo ti lakse pomoci. :)

Nisi mi rekao koliko je presao auto?
Gisko
Početnik
Posts: 3
Joined: 02 Mar 2012 11:13

Re: nas aveo

Post by Gisko »

ee ja sam imao slicnu situaciju ali posle predjenih 10000 km , zuta lampica se stalno palila odvezao sam auto u servis i tada su po njihovom uradili ciscenje dizni ,njihovo obrazlozenje je bilo da su one dosta osetljive na lose gorivo....ako nisi cistio dizne probaj i to
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: nas aveo

Post by koenigseggccr »

Takodje, imao sam problem sa gorivom, Aveo je dosta osetljiv po tom pitanju. Ovlascen servis preporucuje ciscenje dizni na svakih 45.000km i po meni zaista i treba to raditi. Posle toga, auto mnogo lepse radi, manje trosi goriva i sl. Po mom iskustvu, koriscenje Euro BMB prija motoru Avea, ja bar nisam cistio dizne zadnjih 60-ak hiljada km i nemam nikakvih problema, a sipam to gorivo od kako se pojavilo kod nas... Koje je god. Aveo (i tacan mesec ako znas)?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

pevac54 wrote:Imam aveo 1.4. vozio sam pet godina bez problema do pre neki dan. Blokiraju mi ventili prvog cilindra, kažu u djelmašu zbog lošeg goriva. sad pokušavam da lečim sa aditivima i čini mi se da ima šanse da se očiste. ako ne uspe mora da se skida glava motora. Ima li neko slično iskustvo?
Drugari, ali kolega @pevac54 ima problem sa zaribavanjem ventila na motoru, a to koliko znam nema veze sa diznama. Ako sam ga dobro razumeo. Njemu se izgleda lampica pali iz drugih razloga.
I pravo da vam kazem nije mi jasno zasto ventili ribaju, jedino sto mi pada na pamet je zaprljanost motora sa unutrasnje strane (zacepljenje kanala za podmazivanje) od loseg ulja ili zbog nedovoljne kolicine.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: nas aveo

Post by zec »

Nisam bas neki strucnjak, ali me zanima kako znaju da blokiraju ventili? Mislim da se to ne vidi dok se ne otvori poklopac ventila, a i onda ne znam kako su to videli.
Dajete resenja na osnovu dijagnostike tog servisa?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Mozda su merili kompresiju na tom cilindru, pa ustanovili da je 0 i po tome zaklucili da ventili ostaju otvoreni.

I meni je ovo cudno, prvi put cujem za ovakav problem.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: nas aveo

Post by zec »

Siguran sam da mozes smisliti jos bar dva uzroka zasto su izmerili 0. Zato i pitam to sto pitam. Kako znaju da je to uzrok, a onda zasto je doslo do toga, kao i njihova garancija da se to nece opet desiti kad zamene taj deo.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Nemam pojma, samo nagadjam, cekamo @pevca54 da nam razjasni i tacno opise sta su konstatovali u Djelmasu.
Post Reply

Return to “Aveo”