nas aveo

Dexter
Junior
Posts: 13
Joined: 01 Apr 2012 12:38

Re: nas aveo

Post by Dexter »

pevac54 wrote:aveo 1.4, godina proizvodnje - februar 2007. Nisu otvarali motor nego su mu samo prikačili kompjuter. Bila ugašena skro pet dana, pa se ponovo upalila kad sam probao da (po njihovom) savetu vozim sa većim brojem obrtaja. Sad sam u stisci sa vremenom, pa ću u prvi ponedeljak ići u servis i ne mrdam dok ne utvrde od čega boluje. Do sad su uvek u Đelmašu bili korektni. Neke manje intervencije nisu mi ni naplaćivali. Prošle godine sam išao za Pefkohori, krenuo ujutro u šest sati, stigao u četiri popodne, klima radila skoro sve vreme, pun gepek i nas troje u vozilu, pre polaska napunio rezervoar do čepa na Čukarici, usput dopunio pre Niša, pa zadnja pumpa u makedoniji pre grčke granice. U grčkoj nisam sipao mnogo skupo bilo. U povratku sipao na istim pumpama i kad sam podelio litre i kilometre potrošnja ispala 5,62 l/100km. Sa gorivom iz makedonije auto peva, prosto leti, sa Lukoil se davi. Svuda sam sipao evro BMB
Uvek sam izbegavao da sipam benzin u Mekdoniji a dok sam isao u Grcku Aveom, iz Beograda krenem punim rezervoarom i sledeca pumpa je posle 20ak km posle Evzoni prelaza, mislim d aje EKO pumpa. Tu kad sipam auto poleti, odma prima gas, cesto mi se desi kada vozim po naselju i uzbrdo idem sa sve klimom kada spustim ruku na menjac iznenadim se da sam u cetvrtoj brzini, dok sam siguran da se sa nasim u cetvrtoj gusi.

Jedne godine mi jedan lik kaze "Makedonski benzin je mnogo dobar" nahvalio ga covek a tada nije bila razlika u ceni kao sada. U povratku sipam, i psovao sam ih ceo put do Beograda, gori nego u Srbiji :)

Prosle godine, isao sa Cruze-om, ovaj put Makedonija >50centi jeftinije gorivo... Naravno sipam u makedoniji bas pumpa neposredno pred granicni prelaz, mak petrol ali neka starudija od pumpe....1.22 98 oktana.... Rekoh kakavgod da je bolji je od 95.... Ja sam se smejao koliko se drao motor, dok naduva 120-130 muci se auto... Do tog sipanja sam cepao 160 bez problema.

Pozalim se ja jednom Makedoncu i on mi kaze "izbegavaj te pumpe, najbolje gorivo je Lukoil ali nema puno pumpi, moras da sidjes sa autoputa" i tako uradim u povratku, da ne pricam da sam se na silu vozio po grckoj samo da ispraznim rezervoar ali nije lako preci 600km, sidjem sa autoputa u Veles pravo na lukoil i tu sipam 98oktana, sport tako nekako ga zovu.... Poslempar kilometara auto opet poceo da ide kao lud i naravno tisi motor, nije urlao onako.

Inace aveo mi je trosio do Grcke 7.5l , klima naravno i 140-150kmh, tj pedala cesto na podu. Dakle nije mogao vise od toga da mi trosi na autoputu :)

Poz
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

DŽABA POSAO. OPET SE PALI ŽUTA LAMPICA. NE GINE MI VELIKI TROŠAK.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

Ala me hoće, pa to ti je. Počeo mnogo da se čuje u vožnji, što brže idem to buka veća. nabijem ubrzanje, izbacim na ler i opet se čuje buka. Stanem na semafor - ništa, motor se skoro i nečuje. Mislio sam da je zbog zimskih guma, promenim gume i opet isto. Izgleda da buku pravi nešto što se okreće, što brže to buka veća. Ne melje ništa već samo huk i to već na 50 km. ranije sam vozio i 140 pa se ništa nije čulo. Ništa ne trese samo huči. Ima li ko slično iskustvo? Kolikom trošku da se nadam?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Probaj da li se huk cuje i kada izbacis menjac iz brzine, da se auto krece po inerciji.
Po objasnjenju koje si napisao, meni lici na neki od lezajeva tockova.

Koliko ti je presao auto?
Da li si kontrolisao nivo ulja u menjacu?
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: nas aveo

Post by koenigseggccr »

I ja bih rekao da je lezaj...menjao sam dva do sada, tako da mi simptomi koje si opisao ukazuju na to... Ako se dobro secam, u ovlascenom servisu su mi naplatili 6-7.000 za zamenu ali mi nemoj verovati na rec, bilo je pre godinu-godinu i po dana... Van ovlascenog servisa bi trebalo da je skoro upola jeftinije... :-)
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

Dva ležaja prednjih točkova, zamena pločica samo 32.000 din. u Đelmašu.
malo li je? :cry:
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: nas aveo

Post by widanovic »

Pa druže, imaš popust u AC Brajić, a i bez popusta mislim da su jeftiniji... Nisi valjda platio(uradio)?
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

Platio ko grčka, hitno mi trebao auto. :( više neću ništa na brzaka. Sad sam se i ja setio za brajića
al kasno. Znaš kako kažu: ko nema u glavi više nema ni u novčaniku.
U svakom slučaju hvala na obaveštenju, drugi put ću tri puta da razmislim pre nego što nešto uradim.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

@pevac54 : Koji lezaj su ti ugradili (marka)? Ako ti je auto van garancije mogao si to zavrsiti za oko 7-8 000 din i to sa kvalitetnim lezajevima kao sto su FAG, SKF... i sl. koji prelaze po 100-tinak hiljada.
Post Reply

Return to “Aveo”