nas aveo

User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

Dragi wrote:Korola kosta ko dva avea, to treba imati uvek u vidu. Sve ima svoju cenu. Nisu za poredjenje. Pitanje je da li je korola dva puta bolja od avea...U Beogradu sve vise taksista pocinju da voze aveo, znacajno je povecan broj avea na taksiju u zadnja dva meseca. Tesko je njih prevariti. Ja sam dobro procesljo taksiste pre kupovine. Bez brige oko farbe, koliko god da je losa ovo je odlican auto za ove pare. Tesko cete naci bolji auto do 10.000e, a da je toliko bolji koliko je skuplji.
Ok, jasno.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

@widanovic ajd bre nemoj da te mrzi, piši o tom čipovanju
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: nas aveo

Post by stefanudrea »

evo sad sam se vratio od pristina.radio sam 420 km sa 40 litara gas sa klima otvorena!bili smo 3 i vratili smo se 5 ali oko 400-450 km sa 40 litara gas.to je to za moj aveo.radio sam nesto za motor:imam EGR zatvoren, smenjo sam filtar air (ne znam kako se kaze u srbskom jeziku za air=mozda vazduh?), zatvorio sam jumper c95 i sad radi sa c91 mapa. moja kola je aveo sedan 2008 1.2 i do sada imam 48000 km. u periodu 12-14 august ne vidimo club chevrolet rumunja u blizinu srbija, na dunavsku klisuru.ako neki zeli da se vidi sa nama kazite da znam ako zelite soba.bicemo na rumunska strana dunava u blizinu derdapska elektrana.bice lepo ako dodzite da vidite najludi aveo od rumunja ko izgleda kao u NFS!hajde da se zajedno zabavimo, mi rumunj i srbi!
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

Uf ja bi drage volje došao, ali i ja sam tad na putu, vodim malo decu na more, ali ne sumnjam biće prilike...
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: nas aveo

Post by 021 »

Stefan, napisi gde se tacno susret odrzava.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: nas aveo

Post by widanovic »

Da se javim sa utiscima. Jutros sam stigao i evo kompletne računice. Išao sam do Primorskog (Bugarska) pa Istanbul i na kraju povratak do Beograda. Ukupno 2370 km od čega je 2000 otvoreni put. U kolima nas je bilo četvoro i pun gepek, i takođe sam uleteo u guzvu u Istanbulu + sve granice nekih 2h. Gledao sam da mi broj obrtaja ne prelazi 3250. Ukupno sam potrošio 148 litara bezolovnog jedna trećina 95 ostalo 98. Klimu sam palio s vremena na vreme, a prozor mi je skoro uvek bio odškrinut. Tako da je potrošnja od približno 6.2 l na 100km sasvim OK.

Što se tiče čipovanja, auto se ponašao super. Poboljšanje je bilo primetno najviše u petoj brzini jer je i u njoj mogao da ubrzava i kada bi uhvatio lep zalet mogao sam da prođem i uzbrdice bez menjanja brzine. Predpostavljam da je manja potrošnja delom zasluga čipovanja. Auto je radio perfektno i u najtežim uslovima (kreni stani u Istanbulu, pun auto, klima, 35 stepeni).

Ksenoni su se pokazali kao super investicija. Nisam imao problema sa policijom, tj. niko mi nije dirao zbog ksenona. Vidljivost je bila stvarno super, a i nisam primetio da rasipaju svetlost kada su prljavi.

Sve u svemu, svaka adaptacija koju sam odradio se za sada pokazala kao dobra i opravdana. Mada se u većini slučaja ljudi odlučuju za razne dorade samo konfora i estetike radi ušteda je po meni bitna stvar koja sama po sebi otplaćuje uložen novac.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

021 wrote:Stefan, napisi gde se tacno susret odrzava.
Od 12-14 kod Tekije, na rumunskoj strani, ali Stefan će napisati detalje. Ljubazan momak, zaista.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: nas aveo

Post by widanovic »

uros wrote:@widanovic ajd bre nemoj da te mrzi, piši o tom čipovanju
Nije me mrzelo, nego nisam imao neta, bilo ga je kao za lek. Signal nikad slabiji, a veza puca na 5 min. :(
Došlo mi da ugradim satelitsku na autu pa da hvatam neki bolji net :) Samo nisam nasao tanjir koji mi se uklapa uz auto....

Ako te još nešto zanima samo javi, ako hoćes da vidiš kako auto radi opet samo javi... možeš i da se provozaš ako želiš
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

E super, kad se vratimo sa mora, pocrneli i puni poleta... Mislio sam onako informativno, teoretski, kakvo je to čipovanje, koja je procedura, koji je benefit
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: nas aveo

Post by stefanudrea »

uros wrote:
021 wrote:Stefan, napisi gde se tacno susret odrzava.
Od 12-14 kod Tekije, na rumunskoj strani, ali Stefan će napisati detalje. Ljubazan momak, zaista.
hvala za "ljubazan", ali gde je mesto susret?bicemo od rumunski chevrolet club oko 10 momaka i bice najluda NFS aveo od nas club.mi se vidimo od 12 do 14 august.moj momci cekaju da vide koliko ce doci od srbija!bice lepo sa rostilj i camace i voda i plivanje i tako dalje!ali jos jedno kazite gde je susret topic!
Post Reply

Return to “Aveo”