Menjač teško ulazi u 2. brzinu

walkerz
Junior
Posts: 12
Joined: 25 Oct 2012 10:40

Menjač teško ulazi u 2. brzinu

Post by walkerz »

Pozdrav svima :)

Imam jedan problem sa Sparkom 0.8 iz 2009. godine (stari model). Kupljen je nov i do sada je prešao oko 16.000 km, ali od početka postoje poteškoće prilikom ubacivanja u 2. brzinu, jednostavno zapinje i teško se ubacuje, mada ne pravi nikakve (neuobičajene) zvuke prilikom toga. Dešava se da ulazi i lako, na primer nakon dostizanja oko 3.000 obrtaja u prvoj. Iz 3. u 2. gotovo uvek zapinje. U ovlašćenom servisu ovo ne vide kao problem, kažu da je ˝normalno˝ i da se dešava često kod ovog modela.

Da li još neko ima ovaj problem, a možda i rešenje? :)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Menjač teško ulazi u 2. brzinu

Post by widanovic »

Moram da te razočaram, ali milslim da ti je menjač loš, tj da crkava, bio sam u servisu kada se isto to desilo jednom liku i naravno kada je reko da je spreman da plati oni mu rekli da mora da se rastura menjač i da se vidi da li da se menja ceo ili samo deo. Naravno uvek možeš da svratiš do mene i probaš mog sparkića. Ako je moj menjač bolji sa pređenih 120.000km, onda je stvarno do tvog, ako ne onda je fabrički loš. Nadam se da sam ti barem malo pomogo.
walkerz
Junior
Posts: 12
Joined: 25 Oct 2012 10:40

Re: Menjač teško ulazi u 2. brzinu

Post by walkerz »

Hvala na odgovoru :)

Ne verujem da menjač crkava, moguće je da se još uvek nije razradio, ipak je mala kilometraža u pitanju. A i ulje u menjaču nije menjano, možda se situacija popravi nakon promene.

Pozdrav.
gole
Početnik
Posts: 7
Joined: 25 Dec 2011 21:09

Re: Menjač teško ulazi u 2. brzinu

Post by gole »

I ja da se ukljucin ako tesko ulazi u 2 probaj da ga malo vise gurnes levo skroz uz kraj pa onda dole u drugu ako ti se cini da je lakse upo onda moze da pomogne stelovanje. Pomeri se da rucica u leru vise vuce na desno dovoljno je 5mm tako da kad ubacujes u 2 ima veci hod do granicnika sa leve strane i lakse ce da upada . Valjda sam bio jasan mada kod svih to malo teze ide sa 2 brzinom
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Menjač teško ulazi u 2. brzinu

Post by koenigseggccr »

Normalna stvar. U porodici smo imali sparka 4 god., presli 60 000 km, cesto sam ga vozio i takvo ponasanje menjaca smo imali od prvog dana. Brzo smo se navikli, a i nesto se bolje ponasa kad se malo zagreje tako da nam nije predstavljalo neki problem.
vzegarac
Junior
Posts: 23
Joined: 19 Jul 2013 00:32

Re: Menjač teško ulazi u 2. brzinu

Post by vzegarac »

Mozda je zastarela tema ali evo da napisem RESENJE problema: prilikom voznje spustite brzinu na 20Km/h i tek onda prebacite iz 3 u 2 i nece biti probelma...znaci NIJE PROBLEM U MENJACU
Post Reply

Return to “Spark”