Skidanje tapacira vozacevih vrata

Vladimirkv
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2012 17:32

Skidanje tapacira vozacevih vrata

Post by Vladimirkv »

Pozdrav svim forumasima!
Vec par meseci imam mali problem sa Sparkom.
Konkretno, radi se o "preskakanju" spoljne kvake na vozacevim vratima. Desava se, kada je auto otkljucan, povucem rucicu i jednostavno nista se ne desi, tj. vrata se ne otvore.
Malo detaljnijim pregledom sam utvrdio da se prikom povlacenja rucice povlaci i kuciste odnosno, da kazem cela kvaka (sve plasticno sto se nalazi spolja :D).
Pretpostavljam da je problem u nekom srafu "unutra" do kog na zalost ne mogu da dodjem.
Dakle, pitanje je, da li je neko imao slican problem, ako jeste kako ga je resio i da li je neko skidao unutrasnju plasticnu oblogu vrata, jer kad odvijem sve srafove jednostavno nista se ne desava.
Hvala unapred :)))
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Skidanje tapacira vozacevih vrata

Post by kobra »

ne desava se nista jer sigurno ima i zabice koje ga drze za vrata. kreni lagano srafcigerom izmedju tapacira i vrata, pa kada naidjes na zabicu lagano je iscupaj i tako redom. moze se desiti i da neka pukne, a to ne bi valjalo. moguce je i da postoji sraf ili dva ispod obloge rucice za zatvaranje vrata, koju takodje odvajas srafcigerom...
Vladimirkv
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2012 17:32

Re: Skidanje tapacira vozacevih vrata

Post by Vladimirkv »

Upravo resio problem :D
Hvala na veoooma brzom odgovoru, pomoglo mi je.
Iako sam prepostavio da postoje zabice, nisam hteo da pokusavam dok ne pitam, da ne napravim veci problem :)
Hvama jos jednom :D
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Skidanje tapacira vozacevih vrata

Post by kobra »

Odlicno. Ovo sam ti preneo iskustva od skidanja tapacira na opel astri :mrgreen:
mislaura7
Početnik
Posts: 1
Joined: 04 Feb 2015 11:45

Re: Skidanje tapacira vozacevih vrata

Post by mislaura7 »

Joza, sve je to fino, ali, ja sam pitao za misljenje / preporuku (Ipak je ovo Chevrolet forum) ljudi koji voze Spark ili Aveo. Za i protiv, prednosti i mane konkretnih modela. Pozz.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Skidanje tapacira vozacevih vrata

Post by widanovic »

I odviješ sve šrafove
II povučeš ručicu za otvaranje vrata ka volanu posto ona ima kukicu kojom se kaci za vrata.
III skineš ručicu za prozor, to je malo teze ali je isto kod svih automobila: ima metalni osigurač iza same ručice
IV odvojiš donji, levi i desni deo tapacirunga za 1cm od samih vrata
V ceo tapacirung digneš na gore
i to je to

Ili jednostavno me okreneš na mobilni ili svratiš ako si iz BG-a i za 3 min je skinuto... :)
Post Reply

Return to “Spark”