curenje ulja na semeringu radilice

dragan
Početnik
Posts: 2
Joined: 07 Jul 2013 21:52

curenje ulja na semeringu radilice

Post by dragan »

imam sparka o8 2007 god i nakon predjenih 85000 pocelo je vlaziti ulje oko semeringa radilice,te je umasnilo i kais alternatora a mozda i zupcasti . Majstor mi je savetovao zamenu ulja i filtra motora i naravno originalno ulje . Posle zamene ulja i pranja motora zaista nije curilo nekih 4000 pa sad ponovo pocinje pomalo .Da li je neko imao slicnih iskustava i koje bi bilo trajno resenje ?
Stalker
Junior
Posts: 58
Joined: 26 Sep 2011 11:49

Re: curenje ulja na semeringu radilice

Post by Stalker »

Zameni semering radilice!
Nema druge. Cena ne bi trebala da pređe 10€. Za ruke doduše može biti (obično je) više.
Izgleda da je semering sa strane remenice pa ako je samo taj (a ne i prema menjaču) ne mora se skidati menjač.
Sve ostalo nije rešenje!
(da je star auto koji inače troši ulje i ne očekuje se da pređe više od par desetina hiljada km vredelo bi probati i sa aditivom tipa LM Stop Leak, pogotovu što nije jako izraženo, kad jeste nema pomoći a i za ovako mlad automobil (6god. i ne mnogo km, manje od 100k km) nikako ne bih savetovao tako nešto).
angeleddie
Početnik
Posts: 1
Joined: 22 Jan 2014 13:33

Re: curenje ulja na semeringu radilice

Post by angeleddie »

juce sam ugradio gasni uredjaj u chevrolet matiz 1.0 . pisem u postu sparka posto matiz je neaktivan. posle 150 km na lpg-u izuzetno sam zadovoljan-al imam jedan mali problemcic. gde i kako rez.gumu uspremiti-polozena ne moze nema mesta-a uspravno moze al bez police-jedino resenje je pod nekakvim uglom. dal neko nadje resenje adekvatno-dal mali tocak kao sto je golf imao odgovara ili tako nesto-pozdrav
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: curenje ulja na semeringu radilice

Post by widanovic »

druže, mislim da sam ja već pisao o tome...
Ako ne evo opet za svaki slučaj. Ja sam to rešio veoma jednostavno, stavio sam umesto onih šrafova što drše bocu navojnu šipku dovoljno dugu tako da mi sad rezervni točak stoji ispod auta, a pričvrstio sam ga tom navojnom šipkom, tj maticom.
U suštini samo sam ga jednom skinuo za par god i nije bio problem.
Post Reply

Return to “Spark”