Spark TUNING starija verzija

User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Spark TUNING starija verzija

Post by Boćko87 »

Pozz svima.. imam sparka 2009 god. i hteo bi malo da ga dorađujem.. on je osnovna verzija.. samo air bag za drajvera :mrgreen:
Tražim kao prvo maglenke za njega... felne otom potom.. Štop svetla bi uradio sprejem..mislim belim.. Jel imao neko iskustva sa sparkićem što se tiče dorade i doterivanja :)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by widanovic »

Imam ja :)

Mislim da bi prvo trebalo da kreneš od jednog alarma sa centralnom bravom, pa onda malo osvetljenje ispod vrata, pa mozda da staviš zadnje zvučnike Magnat (sad ima lepe cene i odgovaraju za Sparka Car Fit 915), pa recimo da unutra staviš led umesto one tinjalice iznad glave, naravno tu su uvek lepi xenoni H4, zatim da zatamniš zadnja stakla i neke 14" alu. Eventualno kada mi koji imamo Avea kupimo DVD player pa krenemo da prodajemo svoje CD playere da ga staviš u Sparka mislim da bi izgledalo mnogo lepo. Ideja 1000 samo fale pare.....
A maglenke i ja godinama tj od 2006. jurim ali toliko su skupe da bi sve navedeno mogao da uradim za te pare. :)
User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by Boćko87 »

Dao si mi dobru ideju... mada ne mogu to sve da uradim ..bar za sada :mrgreen:
To za tinjalicu si baš u pravu.. skroz je to slabo.. zvučnike bi obavezno stavljao msm zadnje
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by widanovic »

Bitna stvar, moraćeš da kupiš nove plastike za zadnje zvučnike pošto su ove bez rupica :(
ili da ako te ne mrzi nađeš negde stonu bušilicu pa rupicu po rupicu da otvaraš....

za bilo koji savet ti stojim na raspolaganju ;)
User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by Boćko87 »

Ti zvučnici Magnat Car Fit su oko 3500 din. po komadu..video sam..najverovatnije cu ih i uzeti sad cim legne plata :D .. mada nemam baš nekog iskustva sa povezivanjem zvučnika.. ali valjda ću se snaći :)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by widanovic »

Oni su 3650,00 ali Magnat odobrava popust od 15% tako da ti je to oko 3100,00 din, samo moraš da se javiš meni oko detalja za kupovinu i preuzimanje i ostvarivanje popusta. Ja sutra kupujem iste te pa ću ti reći moje utiske :)
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by koenigseggccr »

I mene bas zanimaju tvoji utisci, s obzirom da sam ugradio Magnat u prednja vrata i nisam preterano zadovoljan... Jeste cist zvuk (mislim na visoke tonove) ali sam izgubio dosta na bass-u u poredjenju sa fabrickim... Sad sam bas proverio, ugradio sam Magnat Dark Power 102...

A menjao bih i zadnje pa nesto bas nisam siguran za Magnat...zato bih pre proverio kod nekoga kako to zvuci pre bilo kakve odluke...
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by widanovic »

Laički gledano, mislim da ovi zvučnici koje si ti stavio bi trebalo da idu preko pojačala jer ovako ne koristiš njihov maksimum. Nisam siguran koliko daju izlazi na CD playeru ali ne verujem da su preko 45w. Ja sam se odlucio za Car Fit 162. Naravno bitan ti je i opseg frekfence. Evo ti slika da vidiš kako izgleda, a realni rezultati uskoro.
Image
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by koenigseggccr »

Moguce da sam se tu negde zeznuo... Ne razumem se nesto u ozvucenje i isao sam sa logikom kvalitetniji (skuplji), snazniji, bi trebalo da budu i bolji...ali nisam uzeo u obzir koliko moj player moze da "iznese" od te snage... Mislim da su izlazi 45W, ako se dobro secam specifikacija...
User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Re: Spark TUNING starija verzija

Post by Boćko87 »

Uzeo sam pre neki dan Motipov sprej crni za štop svetla..pa ću danas da vadim stopove napolje i da vidim na šta će izaći.. :lol:
Post Reply

Return to “Spark”