Felne za Spark.

miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Felne za Spark.

Post by miki62 »

Zavrtnjevi (srtafovi) nose tezinu vozila.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Felne za Spark.

Post by zec »

Znaci samo kvalitetni srafovi i bez brige. Hvala.
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Jao , svako priča drugačije, prodavci u želji da prodaju sve živo, pričaju kako sve može da se namontira, da je bitno samo razmer rupa, pak neki iskusni majstori kažu da sve treba da se uzme u obzil, čak i gume koje imaš na kolima. Ja sam mislila samo da uđem u radnju i da uperim prstić u one koje mi se sviđaju, :D .
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Felne za Spark.

Post by zoran 8 »

Prstenovi su dosta izdrzljivi,ali hoce da se slepe sa otvorom na felni (temp.razlike),pa prilikom skidanja hoce da puknu ili ih je jednostavno nemoguce skinuti bez ostecenja.Ukoliko izmedju otvora na felni i glavcine ima makar i najmanje odstupanje,pri vecim brzinama dolazi do vibracija na volanu.Iz tog razloga su potrebni prstenovi.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Felne za Spark.

Post by miki62 »

@zec, zavrtnjevi treba da budu kvaliteta 10.9 i naravno neidu isti za celicne i AL-felne, za Al su duzi a i konusi se razlikuju. :)
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Felne za Spark.

Post by zec »

Da li se menjaju navrtke u zavisnosti od materijala felne kada su na glavcini brezoni?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Felne za Spark.

Post by miki62 »

Hm.. Dobro pitanje, nisam siguran, ali je moguce da ih treba zameniti zbog razlicitih konusnih povrsina na otvorima Al i celicne felne. Slican slucaj kao i kod zavrtnjeva.
Nadam se da ce neko sa iskustvom oko ove problematike, napisati nesto sto bi pomoglo nasem kolegi @zec-u. :)

@Iv BG, ne vredi samo pokazati prsticem, dosta faktora utice na odabir felni zbog bezbednosti vozila.
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Ove mi se baš sviđaju, šta mislite?
Image Ove lepo izgledaju na slici
Image A ove lepše izgledaju na kolima, barem na onim slikama što su postavljene na sajtu
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Felne za Spark.

Post by miki62 »

Tipujem na na ove prve sa osam kraka. :)
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Felne za Spark.

Post by zec »

Meni se vise svidjaju ove druge. :)
Post Reply

Return to “Spark”