Felne za Spark.

zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Felne za Spark.

Post by zoran 8 »

Koleginice,okreni ponovo coveka iz Veternika,verovatno je zaboravio,ipak je to stariji covek :)
Ako nisi probala,vidi u kemoimpexu i eurogumi.Pozdrav!
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Zvala sam ga tri puta,poslala 2 poruke i ništa. Kemoimpeks gledala ali nisam nasla felne,samo gume.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Felne za Spark.

Post by zoran 8 »

Verovatno je u Svabiji.Ja sam za Avea u Kemoimpexu kupio felne(i to za 270 eur),a na sajtu imaju samo gume.Probaj telefonom.
User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Re: Felne za Spark.

Post by Boćko87 »

8-) Hej IV ..kog sparkića voziš? Jel ovaj novi ili starija verzija do 2010. Ja vozim starijeg ovog..pa ako te zanimaju felnice..mogao bi ti dati ja ove svoje čelične..pošto bi uskoro uzimao alu za njega. 8-)
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Ja vozim novog,tako da mislim da nismo kompatibilni. A i ja merkam alu,nadam se da ću uskoro i naci. Hvala na ponudi
User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Re: Felne za Spark.

Post by Boćko87 »

Nema na čemu i drugi put ;)
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Moj zelenko će ovog proleća ostati bez alufelni :cry: . Juče sam se naoštrila i otišla kod Danka, izabrala lepe 14,izbor veliki sedam, osam modela. ALI, kad je majstor video moje letnje gume dimenzija 155,70, 14, samo što u nesvest nije pao. Od tolikog izbora odgovarale su samo jedne, sve ostale imaju 6jota. Te su imale širok središnji deo i mat srebrne su, što se meni nikako ne sviđa, a plus su i najskuplje,cena po komadu 109 eura, dao bi mi sve četiri za 350 eura plus 2200 dinara montaža. Meni je to u ovom trenutku delovalo mnogo za nešto što me ne oduševljava, sve ostale su bile 300 eura. Mada mi drugar koji je dobar poznavalac kola kaže da Dane često kupuje polovne felne , malo ih ispeskira i ofarba i prodaje kao nove. Tako da ću još razmisliti, stavila sam letnje gume, sad pičimo kao ludi, a za felne možda i odem do Segedina, gledala sam onaj link što je kolega za avea stavio i ima lepo napisano uz koje felne idu koje gume, plus tax free ispadne baš ok cena, isplati se put do tamo.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Felne za Spark.

Post by zec »

Oznaka felne 6J ili 5.5J znaci da je felna (na mestu gde se montira guma) siroka 6 inca ili 5.5. Slovna oznaka J ili JJ ili B, ima ih jos mnogo, oznacavaju oblik felne gde naleze guma (pneumatik).
JJ je za dzipove, B je za neka starija vozila, K je za starije jaguare, A za motocikle...

Ako vulkanizer ili prodavac spominje jote i slicne nepostojece mere, to je siguran znak da ne zna sta prodaje.
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Pazi, možda sam ja nešto pogrešno razumela ali definitivno moje gume su suviše uzane za te felne, mogu da se nabudže ali se rasteže guma, felna je šira i štrčala bi u odnosu na gumu. Kad sam kupovala zimske gume shvatila sam da imam ubedljivo najgoru kombinaciju.Mada na onom mađarskom sajtu lepo piše za svaku vrstu felne koja dimenzija guma odgovara.
Dexter
Junior
Posts: 13
Joined: 01 Apr 2012 12:38

Re: Felne za Spark.

Post by Dexter »

Samo da napomenem, da bi povratila porez za felne ili gume, moras da izneses iz madjarske ne namontirane, dakle u gepeku. Gume ne smeju da budu na felni a felne bez guma, sto predstavlja problem kada dodjes na nasu granicu ako ti gledaju u gepek :)

Najvise se isplati otici sa izlizanim gumama i zamniti novim.

Kad platis kod nas odprilike te ispadne isto kao sto tamo kostaju....sto opet znada bude jeftinije, ne uvek ali treba proveriti.


Ja na to uvek gledam kao setnju i provod, iskoristim dajos nesto vidim, dok neki to sve uracunaju u cenu...stvar licnog stava... Ustavri potrosim mnogo vise novca jer gledM i da prespavam i prosetam malo :)
Post Reply

Return to “Spark”