Pogledaj neodgovorene postove | Pogledaj aktivne teme Danas je 17 Avg 2018 22:37

Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
 Korišćenje privatnog auta u službene svrhe 
Autoru Poruka
Početnik

Pridružio se: 25 Avg 2015 10:15
Poštovani,

Zanima me novac koji firma uplacuje priliko korišćenja privatnog auta u službene svrhe.
Da li je to cena goriva +30% od cene kao amortizacija?
Šta je ako vozim na LPG, da li mi firma placa potroseno gorivo tj gas za taj dan ( presao 200 km) + 30% kao amortizaciju od ukupno potrosenog goriva benzina ( ukupno sam presao mesecno 5000km) uz platu na kraju meseca?

Hvala

24 Maj 2017 13:41
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2011 23:29
Iskreno nisam 100% siguran, meni isto firma plaća za korišćenje svog privatnog vozila (0.3e/km). Najbolje je da proveriš sa nekim iz knjigovotstva. Obično firme plaćaju na osnovu goriva koje koristiš ali samo benzin ili dizel, to što ti koristiš plin ne bi trebalo da zanima firmu, jer amortizacija prilikom vožnje na plin je mnogo više od 30%

25 Jun 2017 16:15
Senior

Pridružio se: 10 Mar 2012 13:17
Obično firme plaćaju do 4.500 din. (30% od cene goriva) na ime korišćenja privatnog automobila u službene svrhe (neoporezovani deo) kao amortizaciju, što u proseku iznosi oko 5 dinara po km. + troškovi goriva.
Na troškove goriva se ne plaća porez, jer je već plaćen kroz kupovinu goriva.
Ako je normativnim aktom drugačije uredjeno može i više, ali manje od 30% ne može, ali sve preko 4.500 din. se oporezuje.

26 Jun 2017 12:01
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Odgovori na temu   [ 3 Posta ]